Перший досвід поєднання превентивної роботи Центру надання соціальних послуг і соціокультурної роботи бібліотекарів

З 22 по 27 вересня сільські бібліотекарі у співпраці з Центром надання соціальних послуг взяли участь в інформаційно-просвітницькій кампанії, присвяченій Всесвітньому Дню Контрацепції – 2017.

Все розпочалося з навчального семінару – бібліотекарям незвично було говорити про найінтимніші речі, а розуміння того, що розмову потрібно продовжити із своїми читачами у селі  - вводило у шок... Та професійність колег (Тетяна Носова, завідувач Центру, та Людмила Горобчук, член БМГМО «Молодь обирає життя») допомогла подолати тривожність і невпевненість. Отож, наступний захід  пройшов у Хажинській бібліотеці для молоді 15-20 років.

- Скажіть, будь ласка, коли ви останній раз говорили з кимось із дорослих про інтимне та особисте?...

Таким запитанням розпочалось заняття з підлітками. У приміщенні було затишно та спокійно, розмова проходила  невимушено і цікаво. Жваво обговорювалися теми дружби і кохання, торкнулися теми незапланованої вагітності, обсудили аргументи "за" та "проти" аборту і поговорили про методи контрацепції. Завдяки методичній підтримці Благодійного Фонду "Здоров’я жінки і планування сім’ї" була поширена достовірна інформація  і отримані позитивні відгуки від учасників.

Можна зазначити, що наша молодь досить добре обізнана у питаннях репродуктивного здоров'я, тож можна бути спокійним за наших дітей та їх майбутнє.

Найцікавіше було  далі... У бібліотеці села Закутинці інформаційно-просвітницький семінар відбувся за участю дорослого населення: молода мама, фельдшер, робітниця пошти, домогосподарки, продавчиня магазину і сам староста села зібралися дізнатися, що відбувається у їх селі. Заняття пройшло жваво і позитивно, дискомфорт пройшов швидко, адже піднята тема, дійсно, є важливою. «Ми виросли без сексу...», «Нам про це ніхто ніколи нічого не розповідав...», «Потрібно, щоб у школах дітям про це говорили...». Головною оцінкою успішності заходу стало бажання жителів села продовжувати зустрічі та спілкуання, і не лише на тему репродуктивності.