Про організацію роботи по запобіганню бездоглядності неповнолітніх на території Семенівської сільської ради

ПРОЕКТ     Р І Ш Е Н Н Я

від 21 вересня 2017року                                                               №

Про організацію роботи по запобіганню

бездоглядності неповнолітніх на території

Семенівської сільської ради

Заслухавши  та обговоривши інформацію Сидорової Т.В., спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради, виконуючої обов’язки спеціаліста з питань захисту прав дітей, щодо організації роботи по запобіганню  бездоглядності неповнолітніх на території сільської ради,  на виконання Указу Президента України "Про затвердження Комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей ,їх соціальної реабілітації в суспільстві "керуючись ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Бездоглядність – це таке соціальне явище як  діти,   покинуті батьками, або які самі покинули сім'ю, в якій не створено  нормальних  умов  для   життя   та   повноцінного розвитку, займаються бродяжництвом,  жебракуванням, крадіжками, систематично вживають алкогольні напої, токсичні і наркотичні речовини та часто стають жертвами сексуальних  злочинів,   залучаються   дорослими  до протиправної  діяльності.  Життя  і  здоров'я таких дітей постійно перебуває  під  загрозою,  а  збільшення  їх   чисельності   також становить певну загрозу для суспільства.

До основних  причин,  що  зумовлюють дитячу безпритульність і бездоглядність, слід віднести такі:

- жорстокі форми виховання дітей в сім'ях;

- психологічна криза стосунків батьків та  дітей;

- неспроможність або небажання сім'ї виконувати виховні функції;

-  перебування дітей під опікою матеріально та психологічно неспроможних родичів (бабусь, дідусів);

-  експлуатація батьками   праці   дітей, що призводить до послаблення будь-якої мотивації до продовження навчання.

З метою профілактики негативних проявів у дитячому та підлітковому середовищі  на засідання виконкому   виноситься питання про стан дитячої бездоглядності на території Семенівської сільської ради. Звичайно, знаковим показником є кількість злочинів, вчинених неповнолітніми за даний період.

З метою виконання заходів профілактики злочинів проведено звірку з інспектором з ювенальної превенції Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області, встановлено, що на території сільської ради немає неповнолітніх, що скоїли правопорушення.

У всіх навчальних закладах працює система контролю за відвідуваннями учнями уроків, хоча  дана система може бути вдосконалена шляхом більш тісного залучення до неї соціальних педагогів, психологів, класних керівників і, звичайно, шляхом більш тісної співпраці з батьками.

З метою профілактики бездоглядності і безпритульності неповнолітніх на території сільської ради відповідальними спеціалістами разом з працівниками відділу поліції, служби у справах дітей райдержадміністрації проводяться рейди  «Діти вулиці», «Урок», а також вечірні рейди. Під час рейдів дітей, що бродяжили, жебракували, не виявлено. З метою контролю за дотриманням у торгівельних закладах, місцях масового відпочинку молоді чинного законодавства, щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводяться рейди-перевірки. В поточному році порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на території сільської ради не виявлено.

Розуміючи, що саме неблагополучні сім’ї є одним з джерел дитячої бездоглядності і правопорушень, питання виявлення даних сімей перебуває на постійному контролі.   На даний час на обліку перебуває 24 сім’ї, в яких батьки не виконують належним чином свої обов’язки, в них виховуються 55 дітей.

виконком сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Вважати  роботу по запобіганню бездоглядності неповнолітніх на території сільської ради  задовільною.

2. Спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради, виконуючої обов’язки спеціаліста з питань захисту прав дітей (Сидорова Т.В.):

2.1. забезпечити своєчасне виявлення, облік, проведення соціального інспектування та соціального супроводу сімей, які неспроможні виконувати виховні функції;

2.2. надавати комплексну допомогу сім’ям з дітьми (працевлаштування батьків, отримання державної соціальної допомоги, здійснення юридичного захисту тощо );

2.3. систематично проводити звірку з інспектором з ювенальної превенції Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області, проводити спільні обстеження сімей, які стоять на внутрішньому обліку по сільській раді.

3. Директорам  загальноосвітніх навчальних закладів (Балюк Ю.В., Березюк Л.П., Рубаносова Л.К., Солом’яна Л.І., Юрчук Н.М., Крижба О.В. ) :

3.1. сприяти залученню до позашкільної роботи, участі у гуртках та спортивних секціях  дітей, схильних до правопорушень, бродяжництва та таких, які опинились у складних життєвих обставинах;

3.2. забезпечувати проведення спільних з відповідальним спеціалістом профілактичних рейдів ("Діти вулиці", "Урок",  "Канікули" та інші) з метою запобігання безпритульності, бездоглядності, профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх.

4. Контроль за виконанням даного рішення  покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Колесник Л.М..

Сільський голова                                                                    Н.В.Семенюк