A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Про Програму «Турбота» по поліпшенню соціального захисту громадян на 2017-2020 роки

Україна

СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Друга сесія                                                                           VIΙ скликання

від 04 січня 2017 року                                                                  №22

 

Про Програму «Турбота»

по поліпшенню соціального захисту

громадян на 2017-2020 роки

            Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою реалізації соціальної політики, посиленню соціального захисту ветеранів війни та праці, інвалідів, одиноких непрацездатних та малозабезпечених громадян, враховуючи рекомендації постійних комісій сільської ради з питань бюджету, комунальної власності та планування соціально-економічного розвитку, сільська рада

В И Р І Ш И Л А :

1.Затвердити Програму «Турбота» по поліпшенню соціального захисту громадян на 2017-2020 роки (додається).

2.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, комунальної власності та планування соціально-економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                     Н.В. Семенюк

 

 

 

 

Затверджено

рішення сільської ради

від 04 січня 2017 року №22

Програма “Турбота” по поліпшенню соціального захисту  громадян на 2017-2020 роки

 

За даними реєстру у громаді проживає 4800 громадян. Серед них 109 учасників війни, 91 учасників бойових дій, 5 інвалідів війни, 30 членів сімей загиблих, 33 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС в тому числі діти 11,     9 ветеранів військової служби, 5 ветеранів органів внутрішніх справ,

14 сільських педагогів на пенсії, 8 сільський медик на пенсії, 58 ветеранів праці, 470 дітей війни, 127 інвалідів загального захворювання, 9 інвалідів по зору, 10 інвалідів дитинства .

Пріоритетом соціальної політики в громаді є створення дієвої системи адресної соціальної допомоги, впровадження стандартної моделі надання соціальної допомоги, яка базується на застосуванні єдиної технології прийому громадян, що звертаються за призначенням всіх видів соціальної допомоги. Головним досягненням її є стабільне фінансування соціальних допомог.

В громаді виявлено 121 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, які потребують різних видів соціальної допомоги, з них  21 особа отримує таку допомогу у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бердичівського району. З метою охоплення всіх одиноких пенсіонерів та  інвалідів, які потребують сторонньої допомоги,  продовжується співпраця з міським центром зайнятості, волонтерськими центрами, які діють при первинних ветеранських організаціях, та волонтерськими осередками загальноосвітніх шкіл.

З метою вирішення проблем соціального захисту інвалідів, поліпшення обслуговування ветеранів війни та праці, малозабезпечених громадян комплексна програма “Турбота” передбачає:

         1. Для поліпшення побутових умов проживання інвалідів по зору І та ІІ груп забезпечити надання :

   -        пільг  з оплати комунальних послуг ( електроенергію, природного газу, водопостачання, теплову енергію) у розмірі 50 відсотків знижки за користування комунальними послугами  в межах встановлених  Постановою Кабінету Міністрів України № 879 від 01.08.1996 р. „ Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати”;

    -       пільг на придбання твердого палива, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни  твердого палива у розмірі 50 відсотків на одне домогосподарство в рік.

                 Облік зобов’язань щодо виплати пільг по оплаті за спожиті  комунальні послуги та енергоносії інвалідам по зору здійснювати в межах бюджетних призначень, визначених на цю мету.                                            

       2. Проводити відшкодування витрат на пільговий проїзд, передбачений ст. .38-1 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні

  1. Проводити  відшкодування витрат на пільгове зубопротезування ветеранам  війни.

     4. Забезпечити своєчасну виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам, громадянам похилого віку, за рахунок коштів місцевого бюджету відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.04 р. № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”.

         5. Вжити заходів щодо створення необхідних умов для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будинків і приміщень місцевих органів виконавчої влади, закладів соціального захисту населення, охорони здоров’я, культури, фізкультурно-спортивних, культових споруд  тощо.

         6.  Забезпечити внесення облікових даних окремих категорій населення  - одержувачів направлень для виготовлення протезно-ортопедичних виробів до центрального банку даних з проблем інвалідності в електронному вигляді.

         7. Забезпечувати  своєчасне введення  інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру про пенсіонерів освіти, медицини, культури, осіб, які мають право на пільги відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та пенсіонерів з числа сільських спеціалістів із захисту рослин.  

  8. Постійно проводити обстеження матеріально-побутових умов проживання інвалідів різних категорій, ветеранів війни та праці, одиноких громадян з метою надання їм адресної допомоги, в тому числі, за рахунок залучених коштів.                                                                                  

   9. Активізувати роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для реалізації пенсіонерами, інвалідами свого права на соціальну допомогу за місцем проживання.                                                                                                                                                              

10. Забезпечити проведення комплексних щорічних медичних оглядів ветеранів війни з метою своєчасного виявлення, лікування та профілактики хронічних захворювань.                                                                                                                          

    11. З метою удосконалення надання первинної медико-соціальної допомоги ветеранам, інвалідам продовжити практику впровадження сімейної медицини у сільських лікарських амбулаторіях.                                                                                                                                                                                                     

    12. Надавати одноразову грошову допомогу ветеранам війни, пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та малозабезпеченим сім’ям, які опинилися в скрутному матеріальному становищі.

Фінансування Програми.

Фінансування Програми проводиться відповідно до визначеної потреби головним розпорядником коштів.

Головним розпорядником коштів визначити  місцевий бюджет.

 

 

 

 

Сільський голова                                                                  Н.В.Семенюк

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь