Село Дубівка

7 червня 1946 Указ Президії ВР УРСР "Про збереження історичних найменувань та уточнення і впорядкування існуючих назв сільрад і населених пунктів Житомирської області". Перейменовано та уточнено назви 136-ти населених пунктів. Бердичівський р-н: с.Чехи на с.Дубівка, перша згадка про село Дубівка відноситься до середини 19 століття. За переказів старо – жителів, першими поселенцями була сім’я переселенців, що займалася лісництвом.

Жителі села Дубівка належали поміщикові Федору Артемовичу Терещенку. До революції господарства селян складалися в основному з бідняцьких. Після революції 1917 року селяни захопили поміщицьку землю та розподілили її між собою. В травні 1919 року в селі була встановлена Радянська влада.