A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Село Сингаївка

      Із лісу, який дістав назву Синій гай, брала початок невеличка річка Сингаївка. Протікала вона серед неглибокого розлогого яру. На цьому місці і розташувалось село Сингаївка.

      В 19 столітті село відносилось до Пузирецької волості Бердичівського повіту Вінницької губернії і належало поміщику Валежинському, а потім воно перейшло у власність поміщика Федора Терещенка.

      Жителі села Сингаївка були втягнуті у вихор Першої світової війни - декілька чоловіків загинули на її фронтах. Революція і громадянська війна пройшлись по селу розоренням, злигоднями та хворобами.

       В 1918 році панську землю було конфісковано і роздано селянам , потім з приходом в село радянської влади створено комуну, комсомольську організацію, відкрито хату-читальню, якою завідував Рудий Феодосій Гнатович. Школа в селі була розміщена в дяковій хаті. Першим і єдиним вчителем був Семчук Дмитро Павлович. В 1927 році збудовано нову дерев’яну школу . У школі було 4 класи і прийшов новий вчитель – Білик Павло Сергійович.

     В 1928 році  створено колгосп ім. Котовського. Першим головою колгоспу був Мельник, а головою с/р – Нікулін.

     Під час голодомору 1933 року в селі від голоду померло декілька чоловік. В 1938 році був репресований вчитель Новаківський Віталій Францович.

Фінська війна 1939-1940 року забрала жителів села: Мудрука Степана Савича, Мудрука Івана, Соколя Івана і Стаднійчука Михайла.

     Коли почалась Велика Вітчизняна війна і 5 липня 1941 року село було захоплене німецько-фашистськими загарбниками. Більше двох років село було окуповане. За цей час до Німеччини було вивезено багато молоді.87 чоловік було призвано до лав Радянської Армії.71 житель села загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, захищаючи Батьківщину.

     Село Сингаївка входить до складу Закутинецької сільської ради, займає площу 143,4 га. В 1905 році розпочалось будівництво великої дерев’яної церкви, яка пізніше стала гордістю жителів села.

     В 1950 році село радіофіковане, в 1955 році –електрифіковане та газифіковане в 1990 році.

     В даний час на території села діють два фермерських господарства та ПСП «Агрофірма», «Світанок»,які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур. На території села знаходяться чотири стави, працює клуб,фельдшерський пункт, церква, магазин.

      

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь