Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Бердичівське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області звертається...

Дата: 14.01.2022 13:58
Кількість переглядів: 769

 

Брати Бублики запрошують до Ковалівки на свято «Водохреще-2019» / Полтавщина

Шановні громадяни! Наближається одне із найважливіших релігійних свят — Водохреща, Саме 19 січня люди масово йдуть на водойми аби зануритися у крижану воду. Бердичівське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області звертається до Вас бути обачливими, відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил безпеки, щоб уникнути виникнення надзвичайних подій та трагічних наслідків на водоймах під час Водохреща.

Ні в жодному разі не можна пірнати у воду з ходу, заходити в ополонку потрібно повільно і акуратно. Глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 метра, по периметру купелі створюється огорожі з ліхтарями: у нічний час вода, а також всі підходи до неї повинні бути освітлені. Слід уникати великого скупчення людей біля купелі, щоб уникнути провалів під лід. Всі глядачі повинні знаходитися на березі, а охочі зануритися - обережно підходити до ополонки по черзі.

Щоб уникнути нещасних випадків, купатися треба тільки в спеціально обладнаних місцях, де забезпечена безпека, при купанні не допускати переохолодження організму. Не рекомендується купання особам з різко вираженими хронічними захворюваннями (серцево-судинної системи, органів дихання, опорно-рухового апарату). Крім того, співробітники ДСНС нагадують, що купання в ополонці і вживання алкоголю - несумісні.

Можливо всі ці вимоги виглядають для Вас занадто суворими. Але виконавши все, як вимагають правила, ви будите спокійні та свято не буде затьмарене безглуздою випадковістю.

 

Заступник начальника Бердичівського РУ ГУ 

ДСНС України у Житомирській області

підполковник служби цивільного захисту                                  

В. Є. Рейко

 

 

10.01.2022р. інспекторським складом Бердичівського  РУ спільно з представниками Національної поліції  проведено рейдове відпрацювання по льодовому покриттю р. Гнилопять м.Бердичів. Донесено основні Правила безпеки на кризі, пожежної безпеки в побуті, безпеки під час свята Водохреща.

Подібні рейди будуть проводить протягом усього року. Спілкуємося з людьми, пояснюємо, як уникнути лиха. Безперечно, це дає результати, оскільки громадяни задумуються над питаннями власної безпеки, звертаються по допомогу до фахівців.

Заходи безпеки на льоду

  • Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
  • Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:
    • лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
    • тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
    • обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший;
    • тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
    • особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
  • Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.
  • Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясовувати, наскільки добре ви запам'ятали і засвоїли цю пораду.
  • Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.
  • Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними п'ять метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду.
  • Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
  • Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
  • Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:
    • не пробивайте поруч багато лунок;
    • не збирайтеся великими групами на одному місці;
    • не пробивайте лунки на переправах;
    • не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
    • завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
    • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Провідний інспектор Бердичівського

районного управління Головного управління

ДСНС України у Житомирській області

Булак С. О.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь