Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області інформує...

Дата: 21.01.2022 17:21

Перерахунок пенсій з 01 січня 2022 року - Головне управління Пенсійного  фонду України в Рівненській області

Щодо пенсійного забезпечення жінок, які народилися

у період з 1 січня 1962 року по 31 грудня 1962 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 963 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому” (далі – Постанова № 963) передбачено, зокрема, встановлення при призначенні пенсій за віком жінкам, які народилися у 1962 році, щомісячного підвищення в розмірі 9 відсотків пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058).

Підвищення до пенсій встановлюється при дотриманні таких умов:

• дата народження жінки – з 1 січня 1962 року по 31 грудня 1962 року,
  • пенсія за віком призначається відповідно до статті 26 Закону № 1058 вперше (раніше жінка не отримувала будь-яку пенсію).

Жінки, які раніше отримували пенсію по інвалідності, за вислугу років чи у зв’язку з втратою годувальника, при переведенні на пенсію за віком права на встановлення підвищення не мають.

Розмір підвищення визначається індивідуально та залежить від розміру пенсії жінки, обчисленої з урахуванням набутого нею страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески (формула наведена у статті 27 Закону № 1058).

Зазначене підвищення встановлюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом № 1058 – 10 прожиткових мінімумів, визначених для осіб, які втратили працездатність.

Враховуючи, що віку 60 років жінки, які народилися у 1962 році, досягають у 2022 році, підвищення до пенсій жінкам в розмірі 9 відсотків встановлюється починаючи з 2022 року.

Довідково: Жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, при призначенні пенсій за віком, в т. ч. за зверненнями у 2022 році, встановлюється підвищення до пенсії на умовах та у розмірі, визначеному частиною третьою статті 29 Закону № 1058 – 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

Перерахунки пенсій з 1 січня 2022 року

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1052 від 11.10.2021, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 674 від 03.08.2020, з 01 січня  2022 року проведено перерахунки пенсій у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до частини четвертої статті 41 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Забезпечено встановлення мінімального розміру пенсійної виплати кожному з непрацездатних батьків та дружині (чоловіку) загиблих, померлих (таких, що пропали безвісти) осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, на рівні 7 800 гривень.

В результаті проведених Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області перерахунків,  збільшено розміри пенсій 216 особам, середній розмір підвищення  становить  1299,06 грн.

Крім того, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1307 від 09.12.2021 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 і від 26.09.2012 № 886”  з                01 січня 2022 року проведено перерахунки пенсій по інвалідності осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, стосовно яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, пенсії по інвалідності, а також пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа.

У разі доцільності, пенсії обчислено виходячи із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2021 року*, обчисленої за формулою, встановленою пунктом 9-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

В результаті проведених Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області перерахунків, збільшено розміри пенсій 818 особам, середній розмір їх підвищення становить 2689,97 грн.

*Після визначення показника середньої заробітної плати за 2021 рік та середньомісячного коефіцієнта заробітної плати станом на 01.01.2022, у разі доцільності, буде проведено відповідний перерахунок пенсій.