A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Про організацію дозвілля молоді в закладах Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради

Україна

СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

                                        ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 Р І Ш Е Н Н Я

 

від   16  серпня  2018 року                                                                   № 96

 

Про організацію дозвілля молоді в закладах

Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради

 

       Заслухавши та обговоривши інформацію   в.о. директора Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради  Якимчук О.В.  „ Про організацію дозвілля молоді в закладах Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради ”, відповідно до підпункту 1 пункту «а»  ст. 32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”,  виконавчий комітет сільської ради

В И Р И Ш І В:

1. Інформацію  в.о. директора Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради  Якимчук О.В.  „ Про організацію дозвілля молоді в закладах Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради ” прийняти до відома, що додається .

2. Розробити програму проведення культурно-масових, просвітниць­ких заходів на території об’єднаної територіальної громади.

3. В.о. директора Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради  Якимчук О.В та членам Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради вишукувати додаткові можливості для зміцнення матеріально-технічної бази закладів.

 

 

Сільський голова                                                 Н.В.Семенюк

 

 

 

 

 

 

Додаток                                                                                                

до рішення виконкому сільської ради                                                                                          

від 16.08.2018 року № 96     

 

Про організацію дозвілля молоді в закладах

Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради

 

          Організація дозвіллєвої діяльності має надзвичайний вплив на формування особистості молоді. Всебічний і гармонійний розвиток людини є не лише високим соціальним ідеалом, а й необхідною умовою для вирішення завдань, що стоять на сучасному етапі розвитку суспільства. Заклади культури дають можливість молоді задовольнити свої духовні , розважальні, аматорські та інші потреби. Тому проблема поліпшення якості дозвіллєвої діяльності молоді в закладах культури є актуальною і соціально важливою.

    Враховуючи активні дії України, спрямовані на вихід у світовий культурний простір, інноваційні заклади культури передбачають орієнтацію та принцип модернізації, тобто оновлення технології, форм і методів культурно-дозвіллєвої діяльності з використанням світового досвіду, адаптації його до світових умов.

    Подальший розвиток системи закладів культури неможливий без   прагнення працівників культури перейти від традиційної стандартизації уніфікації до строкатості та багатобарвності її змісту та форм.

    Оскільки кожне покоління привносить щось своє, неповторне. Особливо це стосується молоді, яка не може задовольнитися лише старим набутком, їй властиві свіжі думки і погляди на ту чи іншу реалію. В даний час, коли сучасні батьки мало часу проводять з підлітками; коли молоді люди потрапляють під вплив алкоголю і наркотиків, не знаючи чим зайняти себе в вечірній час; коли молоді  люди  потребують спілкування, змістовного відпочинку, дуже важливо зберегти  будинки культури та сільські бібліотеки. Бо саме ці заклади  володіють багатими потенціальними можливостями в організації  рекреаційної діяльністі  спрямований на  задоволення духовних потреб у вільний від роботи час, психофізіологічної розрядки, активізації творчих потенцій особистості, раціонального відпочинку і культурних розваг.

    Молодь  громади надзвичайно талановита  і активна, потрібно тільки створювати умови для того щоб зацікавити підростаюче покоління.  Ось тут і мають прийти на допомогу  працівники культури  – майстри створення доброго  настрою, здатні зацікавити і залучити  молодь до колективного відпочинку, організувати їх спілкування, адже масово-витівна робота дає можливість задовольнити певною мірою творчі потреби людини.

    Сільська бібліотека – це храм, центр інформації, культури, безперервної освіти, інформаційної та технологічної грамотності, осередок духовності. В умовах надмірного захоплення  інтернетом  людина наповнюється інформацією і аж ніяк  не добротою.  І тому бібліотеки покликані прививати бажання у молодих людей черпати з чисто життєдайного джерела, ім’я якому – книга, глибокі знання, мудрість людства, натхнення до праці, насолоду для душі. Тому слід розвивати і поширювати живе спілкування.

Отже, необхідно знаходити альтернативні способи відпочинку молоді; створювати  культурно-просвітницькі програми для дорослого населення, аби відірвати їх від телевізорів, комп’ютерів, а ще гірше від пляшки і наркотиків. 

   Молодість – це пора творчості й натхнення, енергії і запалу, любові й романтики. Це час, коли будуються грандіозні плани, робляться необдумані вчинки, коли всі проблеми здаються дрібницями. Націю українців треба лікувати. Лікувати душі, звільняючи від байдужості, сірості, нерідко  жорстокості.  Тому основними завданнями Центру культури і дозвілля  Семенівської сільської ради є:

- Впровадження інноваційних методів по покращенню функціонування клубів  та сільських  бібліотек;

- Вивчення думки територіальної громади щодо потреб молоді, що проживає в селі;

- Створення клубу творчої молоді.

- Надавати  можливість для виступів  членам  молодіжного клубу перед громадськістю з метою привернення уваги до себе та до своїх проблем;

- Вивчення думки  молоді села з метою потреб в гуртках,  які б відповідали їх інтересам;

 - Проведення  рекламної кампанії по залученню молоді села до роботи в гуртках.

- забезпечення максимальної зайнятості молоді села в вечірній  час, підлітків в позаурочний та літній час;

- облаштування зони відпочинку біля клубів та бібліотек (встановити лавки, облаштувати газони, зробити додаткове вуличне освітлення для вечірнього відпочинку, відремонтувати асфальтове покриття, проводити вуличні заходи, при можливості встановити лавку закоханих та створити фотозону)

- організація та проведення молодіжних  конкурсів,  майстер класів,  вечорів відпочинку, фестивалів, спортивних змагань тощо;

при можливості облаштування в клубах та бібліотеках молодіжної зони мультимедійним комплексом;

- запрошення цікавих особистостей для цінного і корисного спілкування;

 - проведення Дня відкритих дверей в ЦКіД  до звіту всіх гуртків художньої самодіяльності, з метою оцінки роботи клубного закладу.

         Отже  ЦКіД   буде враховувати потреби, запити, ціннісні орієнтації молоді, пропонуватиме  такі форми  життєдіяльності в сфері дозвілля,котрі сприятимуть піднесенню культури особистості, розвитку її активно-творчих інтересів.  Також  до роботи в гуртках будуть залучені діти з девіантною поведінкою та з особливими потребами; підлітки з неблагонадійних сімей. Саме тут ці діти знайдуть захист, бо їм же треба навчитися у цьому світі жити, себе забезпечувати. Також  це дасть змогу зменшити кількість  правопорушень серед підлітків. Підвищить ситуацію рівня вихованості молоді села, росту естетичних смаків та зростання ерудованості підлітків, молоді; всебічний їх розвиток. Адже молодь це майбутнє нашої України.

В.о. директора Центру культури і дозвілля                      О.В.Якимчук

Секретар сільської ради                                                      О.М.Гортовлюк

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь