Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку влітку  2019 року

ПРОЕКТ  РІШЕННЯ

від       березня  2019 року                                                                      №

Про організацію оздоровлення та відпочинку
дітей шкільного віку влітку  2019 року

З метою забезпечення організованого та якісного оздоровлення й відпочинку дітей у 2019 році, на виконання  ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»,  ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства», наказу начальника управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації від 18.02.2019 року №52 «Про організацію відпочинку дітей на базі пришкільних та мовних таборів влітку 2019 року», Програми оздоровлення та відпочинку дітей Семенівської сільської ради на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Семенівської сільської ради від 21.03.17 року № 78.

Діяльність відділу освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради спрямована на виконання заходів, спрямованих на оздоровлення дітей, зміцнення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, урізноманітнення та підвищення якості оздоровчого процесу.

На території Семенівської сільської ради проживають близько 400 дітей шкільного віку.  Влітку поточного року планується охопити різними видами оздоровлення не менше 65 % дітей шкільного віку.

Під особливим контролем знаходиться питання оздоровлення дітей шкільного віку, які потребують особливої соціальної уваги, а саме:
-    13  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

16 дітей з малозабезпечених сімей;

-   126 дітей з багатодітних сімей;

-    14 дітей з особливими потребами;

-    44 дитини осіб, визнаних учасниками бойових дій;

-    1 дитина внутрішньопереміщена з зони АТО;

-     5 дітей, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

-    3 дітей з сімей, що опинилась у складних життєвих обставинах.

Протягом червня на території Семенівської об’єднаної територіальної громади  будуть функціонувати 5 оздоровчих мовних  пришкільних таборів з денним перебуванням та дворазовим харчуванням за рахунок коштів сільського бюджету, в яких планується відпочинок 220 школярів.

Протягом літа 2019 року в пришкільних оздоровчих мовних таборах планується проводити виховні, розважальні, культурно-масові, фізкультурно- оздоровчі та спортивні заходи, які будуть спрямовані на залучення дітей до здорового способу життя.

У пришкільних таборах будуть створені належні умови для відпочинку та оздоровлення дітей, організації харчування, медичного обслуговування. Відділом освіти, молоді та спорту заплановано проведення конкурсу на кращу організацію роботи пришкільного табору, виконком сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Відділу освіти, молоді та спорту (Колесник Л.М.):

1.1. Забезпечити організацію літніх мовних таборів при закладах загальної середньої освіти.

1.2. Визначити потребу у фінансуванні для забезпечення функціонування пришкільних таборів та надати пропозиції на розгляд сільської ради.

2. Директорам закладів загальної середньої освіти забезпечити:

- залучення до оздоровчого процесу в першу чергу дітей соціально незахищених категорій;

-  дотримання чинного законодавства при організації перевезення дітей до місць оздоровлення і відпочинку та у зворотньому напрямку, під час екскурсій;

- виконання  інструкцій щодо профілактики дитячого травматизму та запобігання нещасним випадкам;

- контроль за додержанням вимог протипожежної безпеки у місцях оздоровлення і відпочинку дітей протягом червня-липня 2019 року;
       - додержання санітарно-гігієнічних норм в місцях оздоровлення і відпочинку дітей протягом червня-липня 2019 року.

3. Заступнику сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Баценюк О.С.) забезпечити своєчасне фінансування витрат, передбачених для організації оздоровлення та відпочинку дітей протягом поточного року.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Колесник Л.М.

Сільський голова                                                              Н.В.Семенюк