Про організацію роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх на території сільської ради

РІШЕННЯ

від  20 вересня   2018 року                                                            № 110

Про організацію роботи щодо

запобігання бездоглядності

неповнолітніх на території

сільської ради

Заслухавши інформацію головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту, т.в.о. спеціаліста з питань захисту прав дітей Т.В.Сидорової, відповідно до ст. 32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, керуючись статтею 5 Закону України „Про охорону дитинства”, з метою соціально-правового захисту прав дітей, виконком сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту, т.в.о. спеціаліста з питань захисту прав дітей Сидорової Тетяни Василівни, взяти до відома (додається).

2. Вважати роботу по організації роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх на території Семенівської сільської ради задовільною.

3. Завідувачу Центром надання соціальних послуг (Носова Т.М.), головному спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту, т.в.о. спеціаліста з питань захисту прав дітей (Сидорова Т.В.):

3.1. забезпечити своєчасне виявлення, облік, соціальне інспектування та соціальний супровід сімей, які неспроможні якісно виконувати виховні функції;

3.2. надавати комплексну допомогу сім`ям з дітьми (працевлаштування батьків, отримання державної соціальної допомоги, здійснення юридичного захисту тощо);

3.3. проводити спільні обстеження сімей, які стоять на внутрішньому обліку.

4. Рекомендувати директорам закладів загальної середньої освіти (Ю.В.Балюк, Л.П.Березюк, Л.К.Рубаносова, Л.І.Солом`яна, Н.М.Юрчук, О.В.Крижба):

4.1. сприяти залученню до позашкільної роботи, участі у гуртках та спортивних секціях дітей, схильних до правопорушень, бродяжництва, таких, що опинились у складних життєвих обставинах;

4.2. забезпечити проведення профілактичних рейдів («Урок», «Діти вулиці», «Канікули» та інші) з метою запобігання бездоглядності, безпритульності, профілактики правопорушень, злочинності серед неповнолітніх.

5. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

Сільський голова                                                                           Н.В.Семенюк

до рішення виконавчого комітету

від 20.09.2018 № 110

про організацію роботи щодо запобігання бездоглядності

неповнолітніх на території сільської ради

Бездоглядність – це таке соціальне явище як діти, покинуті батьками, або які самі покинули сім`ю, в якій не створено умов для життя та повноцінного розвитку, що займаються бродяжництвом, жебракуванням, крадіжками, вживають алкогольні, токсичні або наркотичні речовини та стають жертвами сексуальних злочинів. Життя і здоров`я таких дітей постійно перебуває під загрозою, а збільшення їх чисельності становить загрозу для суспільства.

До основних причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність, слід віднести такі:

• жорстокі форми виховання;
  • психологічна криза стосунків батьків та дітей;
  • неспроможність або небажання сім`ї виконувати виховні функції;
  • перебування дітей під опікою матеріально та психологічно неспроможних родичів (бабів, дідів);
  • експлуатація батьками праці дітей.

З метою профілактики негативних проявів у дитячому середовищі в січні 2018 року рішенням виконкому були затверджені заходи по профілактиці правопорушень та негативних проявів у дитячому середовищі на території Семенівської сільської ради.

На виконання заходів проводиться звірка з інспектором ювенальної превенції Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області, на території сільської ради немає неповнолітніх, що скоїли правопорушення.

Відповідальними спеціалістами проводяться профілактичні рейди у села громади. На обліку в Центрі надання соціальних послуг перебуває 24 сім`ї, що опинились у СЖО, в яких виховуються 50 дітей. Дані сім`ї перебувають на постійному контролі працівників сільської ради та працівників освіти.

В кінці минулого року за ініціативою сільської ради до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов`язків було притягнуто Рудніцьку Юлію Робертівну, жительку села Великі Низгірці, та Деньгу Людмилу Степанівну, жительку села Семенівка. Триває робота з цими сім`ями. Згідно з рішенням виконкому сільської ради від 16.08.2018 року дитину Деньгу Віталія Ігоровича, 2011 року народження, в зв`язку з неналежними умовами утримання та виховання було влаштовано до дитячого відділення Бердичівської ЦРЛ, згодом - до обласного дитячого санаторію «Лісовий берег».

Трьох дітей з сім`ї жителів села Закутинці Мудрого О.О. та Мудрої О.О. віком від 3 до 8 років було влаштовано до дитячого відділення Бердичівської ЦРЛ, згодом – у сім`ю родичів. Батьки покращили побутові умови, не зловживають алкоголем, діти повернуті в сім`ю.

Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту,

т.в.о. спеціаліста з питань захисту прав дітей                               Т.В.Сидорова