Про підсумки діяльності бібліотек  Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради за 2019 рік

ПРОЕКТ  РІШЕННЯ

від     листопада  2019 року                                                       №

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  заслухавши інформацію бібліотекаря Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради  Білоус Галини Григорівни про підсумки діяльності бібліотек Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради за 2019 рік,  виконком  сільської ради

ВИРІШИВ:

1.Інформацію бібліотекаря Білоус Галини Григорівни  про підсумки діяльності бібліотек Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради за 2019 рік прийняти до відома (додається).

2. Роботу бібліотек Центру культури і дозвілля Семенівської сільської  ради визнати задовільною.

3.3обов'язати бібліотекарів бібліотек Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради :

1.) забезпечити  доступність, оперативність та комфортність  отримання  інформації користувачами бібліотек;

2.) надавати допомогу користувачам в процесі освіти, самоосвіти, формування особистості, розвитку творчих здібностей та уяви;

3.) організувати роботу  бібліотек  як інформаційного, освітнього та культурного простору;

4.) роботу  планувати  з урахуванням  визначних  подій та державних свят;

5.) проводити виставки, відкриті бібліотечні уроки  із залученням громадськості та дітей шкільного віку;

6.)  формувати інформаційну культуру і культуру читання користувачів;

7.) просувати книги і читання  серед  населення  і підвищувати рівень читацької активнсті;

8.) провести анкетування  користувачів з метою  виявлення  їх інтересів і потреб,  відношення до бібліотеки, а також  отримання  оцінки  якості надання  бібліотечних послуг;

9) здійснювати  всебічний розвиток  фонду бібліотеки з використанням  різних  форм індивідуальної і масової  роботи;

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на директора Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради Якимчук О.В..

Сільський голова                                                               Н.В.Семенюк

до рішення

виконкому сільської ради

від  21.11.2019 року № __

Про підсумки діяльності бібліотек Центру культури і дозвілля                                              Семенівської сільської ради за 2019 рік

Протягом 2019 року бібліотекарі Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради,  накопичували  досвід щодо впровадження інноваційних форм роботи для залучення читачів та популяризації книги та читання. Відвідували обласні семінарські заняття,  ділились досвідом нових напрацювань  роботи бібліотек. Проводили  консультації по  комплектуванню фондів бібліотек,    на джерелах надходження  літератури. Опрацьовували   правильність ведення облікових документів.

Постійно проводились виїзні семінари та майстер-класи у сільських бібліотеках. Такий досвід дуже важливий для активізації власної діяльності, адже часто приклад роботи окремих бібліотек дає можливість втілювати у своїй роботі якусь нову послугу чи проводити цікаві й нові масові заходи.

Свою роботу працівники бібліотеки у 2019 році направили на: - формування культурно-освітнього майданчика для творчої молоді.

Для громади та гостей  було проведено 63 книжково-ілюстративні виставки присвячені історичним подіям та державним святам, організовано 153  культурно-освітні заходи різної направленості (тематичні вечори, акції,  майстер-класи, розважальні заходи для дітей,  квести).

В кожній бібліотеці створено інформаційний коточок «Громада інформує»

Впродовж літній канікул  бібліотеки громади долучилась до обласної акції «Бібліотека під відкритим небом», що стало продовженням дитячих заходів «Читання на свіжому повітрі», «Бібліовіконце»

Гарним показником є об'єднання сільських бібліотек з шкільними . Результат роботи - проведення спільних заходів з школою, історичні години, літературно-музичні композиції,  до літературних дат – вечори-портрети, читанка хвилею  по вихованню дітей та молоді – інформаційні години «Вплив тютюнопаління, алкоголізму та наркотиків на організм людини» .

Спільно з школою та фахівцями із соціальної роботи було проведено корисні заходи для школярів та населення громади.

Відродження народних звичаїв, родинних традицій, зміцненню зв’язків між поколіннями сприяють заходи, які проводяться бібліотекою впродовж року. Наприклад: народознавча година «Сяйво різдвяної зірки», краєзнавча  подорож «Мій край – моя історія жива», конкурс на краще виконання колядок «Від хати до хати йдемо колядувати». Бібліотека активно залучає до народної творчості читачів-дітей. Їх безпосередня участь у національних святах виховує любов до рідного краю, до землі своїх предків, до рідної мови.

Завдяки Інтернету у бібліотекарів  з’явилася можливість запроваджувати нові, активні форми роботи.

Книжковий фонд бібліотек Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради  у 2019 році поповнився новою літературою. В кількості 207 примірників  на 23 430, 65 тис.грн.

Для ефективного функціонування сільських бібліотек повинні стати кількісні і якісні показники роботи.

Крім того бібліотекарі мають самі змінитись, показати, що вони вболівають за бібліотечну справу, за свою власну бібліотеку та громаду, яку обслуговують. Кожен бібліотекар повинен регулярно навчатись, щоб йти в ногу  з часом і не залишатись осторонь від усього, що відбувається у сучасному світі. Треба  показати як користувачам, так і керівництву, що сільський бібліотекар ініціативний, компетентний і здатний працювати краще.