Про роботу Центру надання соціальних послуг Семенівської сільської ради

Р І Ш Е Н Н Я

від  21 травня  2019 року                                                                         № 57

Про роботу Центру надання соціальних послуг

Семенівської сільської ради

Заслухавши  та обговоривши інформацію Носової Т.М., завідувача Центру надання соціальних послуг Семенівської сільської ради,  «Про роботу Центру надання соціальних послуг», яка ознайомила присутніх з організацією роботи відділень Центру: відділення соціальної допомоги вдома та відділення соціальної сфери, виконком   Семенівської сільської  ради відмічає, що роботу Центру організовано відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги», з урахуванням Постанов Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 №1417 "Деякі  питання   діяльності територіальних   центрів   соціального   обслуговування   (надання соціальних послуг)" (зі змінами і доповненнями), від 09.04.2005р. №268 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги» та п.2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Надання соціальних послуг та соціальної допомоги потребуючим громадянам та сім’ям  заснована на нормах штатного розпису та бюджетного фінансування.

Створено систему обліку громадян та сімей, що дозволяє здійснювати своєчасний соціальний супровід.

Відповідно до Положення, у Центрі функціонує два відділення; послуги соціальної допомоги вдома одиноким та людям похилого віку здійснюють 8 соціальних робітників, 3 (три) фахівця з соціальної роботи надають послуги соціального супроводу сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах та уразливим категоріям населення.

У листопаді 2018 року проведено соціальну паспортизацію Семенівської громади та створено єдину статистичну систему обліку громадян та сімей. Згідно даних паспортизації підлягають соціальному супроводу  - 1607 осіб (33,4 % населення громади) та 136 сімей.

З метою системності проведення роботи  Центр співпрацює з Бердичівським  районним Центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді,  службою у справах дітей, районним управлінням праці та соціального захисту населення, закладами охорони здоров’я, громадськими організаціями.

Враховуючи вищевказане, виконком  сільської  ради

В И Р І Ш И В:

1. Вважати  роботу Центру надання соціальних послуг Семенівської сільської ради задовільною.

2. Завідувачу Центру надання соціальних послуг Носовій Т.М.:

2.1. вести системний облік громадян, які обслуговуються соціальними робітниками на території сільської ради та громадян, які потребують обслуговування з метою покращення або відтворення життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя;

2.2. забезпечити своєчасне виявлення, облік, проведення соціального інспектування та соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;

2.3. надавати комплексну соціальну допомогу сім’ям з дітьми (отримання державної соціальної допомоги, здійснення юридичного захисту тощо);

2.4. брати участь у комплексних профілактичних рейдах «Діти вулиці», «Урок» з метою запобігання безпритульності, бездоглядності та правовпорушень серед неповнолітніх.

3. Соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома (Шамрай Валентині Biктopiвні, Коломiець Галині Петрiвні, Чучавіній Олександрі Степанiвні, Антонь  Свiтлані Володимирiвні, Шевчук Тетяні Василiвні, Бойко Тетяні Віталіївні, Кулачок Валентині Миколаївні, Крижбі Альоні Петрівні):

3.1. своєчасно подавати завідувачу Центру місячні звіти з обслуговування громадян вдома, поновляти документи в особових справах згідно графіку;

3.2. надавати платні соціальні послуги відповідно до Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг, затвердженого рішенням виконавчого комітету Семенівської сільської ради  від  20.07.2017 року № 49.

4. Фахівцям з соціальної роботи (Мисик Оксані Іванівні, Чумак Ользі Володимирівні):

4.1. здійснювати системне інспектування сімей, які стоять на обліку в сільській раді спільно з предстаниками органів місцевого самоврядування, ювенальною превенцією Бердичівського відділу поліції ГУНП в Житомирській області; здійснювати обстеження  матеріально-побутових умов проживання.

4.2. забезпечити проведення профілактично-просвітницької роботи серед  дітей, схильних до правопорушень і бродяжництва та сімей, які опинились у складних життєвих обставинах для попередження жорстокого поводження, насильства, протидії торгівлі людьми;

4.3. провести широку інформаційну кампанію серед жителів громади про можливість створення патронатної сімї та особливості її функціонування.

5. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

Сільський голова                                                                    Н.В. Семенюк