Про роботу діяльності музею імені Джозефа Конрада с.Терехове. Поповнення та популяризація тих пам’яток, якими він володіє, створення нових експозицій, доповнення та удосконалення вже існуючих

РІШЕННЯ

від  19  липня 2018 року                                                                 № 77

Про роботу діяльності музею  імені Джозефа Конрада

с.Терехове. Поповнення та популяризація тих пам’яток,

Відповідно до статті 32 Закону України  «Про  місцеве  самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію  музейного доглядача музею ім.Джозефа Конрада Ляшевського В’ячеслава Івановича «Про роботу діяльності музею  імені Джозефа Конрада с.Терехове. Поповнення та популяризація тих пам’яток,

якими він володіє, створення нових експозицій, доповнення та удосконалення вже існуючих» ,  виконком   сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію  музейного доглядача музею ім.Джозефа Конрада Ляшевського В’ячеслава Івановича про роботу діяльності музею  імені Джозефа Конрада с.Терехове взяти до відома (додається).

2. Роботу музею ім.Джозефа Конрада с.Терехове Семенівської сільської ради вважати задовільною.

3 . Сприяти зміцненню матеріально - технічної бази музею

4. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

Сільський  голова                                                        Н.В.Семенюк

до рішення виконавчого комітету

від 19.07.2018 № 77

Про роботу діяльності музею  імені Джозефа Конрада

с.Терехове. Поповнення та популяризація тих пам’яток,

якими він володіє, створення нових експозицій, доповнення та удосконалення вже існуючих.

Учитель місцевої школи Шепелюк Микола Юхимович створив у селі історико-краєзнавчий музей, в якому містяться документальні свідчення, експонати з історії сіл Хажина, Терехового та Кикишівки, а також експозиція кімнати класика світової літератури, уродженця Терехового Джозефа Конрада. До липня 2015 це був єдиний в Україні і на території колишнього Радянського Союзу музей Джозефа Конрада. Значне місце в експозиції посідають археологічні старожитності з колекції педагога і краєзнавця Гаврила Григоровича Богуна, який у 1950-1970-х разом з Миколою Шепелюком багато зробив для вивчення історії рідного краю. Значне місце в експозиціях займала також героїка Великої Вітчизняної війни.
Розпочате у 1983 році народним методом будівництво, завершилося через чотири роки. Музей відкритий у грудні 1987 до 130-річчя від дня народження письменника.
На відкритті були письменники Юрій Щербак і Дмитро Павличко, літературознавці з Росії, польські дипломати. На сьогоднішній день заклад нараховує 2071 предмет основного та 764 предмети допоміжного фондів. За значні заслуги в пропаганді життя і творчості Джозефа Конрада, а також за активну участь у вивчені історії краю, історичному музеєві с. Терехове присвоєне звання Народний у 1993 році. Заклад регулярно відвідують відомі вчені, письменники і шанувальники творчості Джозефа Конрада з багатьох країн світу.
Музей нагороджено Почесною Грамотою Українського товариства Дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами (1988), Дипломом Всеукраїнської спілки краєзнавців (2009), Почесною Грамотою Посольства Республіки Польща в Україні і Польського Конрадівського Товариства (2008) і т.д. Микола Шепелюк, перший директор Народного музею, отримав звання "Заслужений працівник культури і мистецтв" Республіки Польщі.

Поряд з цим в роботі музею є певні недоліки, пов’язані із недостатністю фінансування. На даний час виникла необхідність у дооформлені стенду по історії освіти (з повоєнного до сьогоднішнього часу), в закупівлі нових експонатів та реставрації старих.
Потребує приведення в належний стан зовнішній вигляд приміщення, заміна старих вікон на енергозберігаючі
, а також заміна вхідних дверей та  ремонту частини даху.

Налагоджено співпрацю з місцевою школою . В результі цієї роботи було підготовлено два учні-випускники, спроможних вести екскурсії по життєпису Джозефа Конрада;
- взято участь к конкурсі "На захист історичної спадщини"-написано наукову працю "Життєпис Джозефа Конрада";
- зібрано історичні матеріали у кількості 53-х екземплярів;
- проведено 72 екскурсії-з них у поточному році 42 за участі 364 екскурсантів.