Про стан роботи з розгляду звернень громадян за І квартал 2019 року

ЖИТОМИРСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ПРОЕКТ  РІШЕННЯ

від 18 квітня  2019 р.                                                                                 №

Про стан роботи  з  розгляду                                                                                   звернень громадян за І квартал 2019 року

Заслухавши інформацію начальника відділу організаційно-кадрової, правової роботи та з питань  діловодства  Осадчук Ю.С.  про стан роботи  з розгляду звернень громадян за І квартал 2019 року, на виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та  органів місцевого самоврядування” , Закону України «Про  звернення  громадян» та «Про доступ до публічної інформації», рішення виконкому сільської ради  від 19 липня 2018 року  „Про забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян на території Семенівської сільської ради ”, керуючись ст.38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”,  виконком сільської ради

В И Р І Ш И В:

1. Інформацію начальника відділу організаційно-кадрової, правової роботи та з питань  діловодства  Осадчук Ю.С.  про стан роботи  з розгляду звернень громадян за I квартал 2019 року  , взяти до відома (додається).

2. Визнати роботу сільської ради по розгляду звернень громадян за підсумками І кварталу 2019 року задовільною.

3. Спеціалістам сільської ради :

-чітко дотримуватись графіків прийому громадян з особистих питань протягом повного робочого дня;

- прикладати максимум зусиль  для ефективнішого розгляду звернень громадян;

-  більш детальніше вивчати колективні звернення громадян;

-  не допускати пропущення термінів розгляду звернень та заяв.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника  відділу організаційно-кадрової, правової роботи та з питань  діловодства  Осадчук Ю.С.

Сільський голова                                                              Н.В.Семенюк

Додаток                                                       до рішення                                виконкому сільської ради                    від  18.04.2019 року №

За І квартал 2019 року від громадян  надійшло  140  звернення (в тому числі керівництвом та спеціалістами на особистому прийомі – 109,  письмових – 31 ). Вирішено позитивно - 95, на 34  надано вичерпні роз’яснення, 10 звернень перебувають на контролі (на розгляді в спеціалістів сільської ради). На особистому прийомі сільського голови, заступників сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, в.о. старости порушенні громадянами питання, які: соціального захисту населення, земельні питання,  проблеми житлово-комунального господарства, будівництва, розвитку інфраструктури сіл громади, справляння податків та зборів, а також благоустрою та екології.

Найбільш поширеними та  актуальними у звітному періоді залишаються питання щодо виділення земельних ділянок у приватну власність, надання матеріальної допомоги (підтримки) жителям які потрапили в екстремальну ситуацію, тяжкі життєві обставини та потребують дороговартісного лкування вирішення земельних спорів в межах населених пунктів Семенівської сільської ради тощо.

Звернення незахищеної категорії населення, а саме   ветерани війни  та праці, учасники бойових дій, інваліди, члени багатодітних родин, одинокі матері розглядаються  спеціалістами сільської ради першочергово. Як позитивне слід зазначити що  заяви громадян про надання матеріальної допомоги на лікування, учасників АТО  розглядаються  на засіданнях виконавчого комітету та сесіях сільської ради. Дані питання здебільшого вирішуються позитивно та згідно затверджених Програм по сільській раді, здійснюється адресне виділення коштів. Впродовж звітного періоду було проведене три засідання виконавчого комітету та дві сесії сільської ради.

В межах наданих повноважень та з метою  реалізації жителями громади права на соціальний захист, працю тощо на усні та письмові звернення громадян видаються довідки різного характеру.

Протягом звітного періоду розглянуто 2 електронні петиції, в яких піднімались питання щодо  роздільного збору сміття та встановлення дитячих ігрових майданчиків.

За І квартал 2019 року на адресу сільської ради надійшло 4 колективних звернення громадян. Дані звернення стосувалися гострих соціальних питань, а саме: встановлення зручного підвезення жителів віддалених населених пунктів, розчистки дерев біля автомобільних доріг, облаштування пішохідної доріжки в с. Хажин та незаконного звезення та складування сміття . Всі питання опрацьовано спеціалістами, надано відповіді та направлено відповідні запити, листи реагування до компетентних органів, закладів, установ, організацій.

Робота по розгляду звернень громадян, організації особистого прийому перебуває на постійному контролі.   Сільським головою, апаратом виконкому сільської ради, відділом організаційно-кадрової, правової роботи та з питань  діловодства проводиться системна робота спрямована на створення необхідних умов для реалізації прав громадян при письмових та усних зверненнях що надійшли до сільської ради. Секретарем сільської ради, спеціалістами відділів приділяється увага питанням надання практичної та методичної допомоги, недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей за зверненнями громадян, із порушенням строків, установлених законодавством.

Начальник відділу                                      Ю.С.Осадчук