A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Про затвердження заходів щодо попередження жорстокого поводження та протидії торгівлі дітьми на 2018 рік

 

Україна

СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 РІШЕННЯ

 

від  22 березня  2018року                                                                      №     30

 

Про затвердження заходів щодо

попередження жорстокого поводження

та протидії торгівлі дітьми на 2018 рік

 

 

На виконання діючих нормативних документів з питань попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми або існування загрози його вчинення, протидії торгівлі дітьми, працівниками Семенівської сільської ради та педагогічними працівниками проводиться робота, спрямована на попередження таких явищ по відношенню до дітей.

Протягом 2017 року здійснювалось обстеження сімей «групи ризику», з батьками проводились роз’яснювальні та профілактичні бесіди про недопущення жорстокого поводження стосовно дітей та про відповідальність за це. До адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків притягнуто Рудніцьку Ю.Р., Лежнюка Г.Л. (село Великі Низгірці), Деньгу Л.С. (село Семенівка).

У 2017 році позбавлена батьківських прав жителька села Семенівка Дубовська Н.Ю. відносно сина Дубовського Романа Романовича, 2008 року народження. Дитина влаштована під опіку сестри, яка також мешкає в Семенівці. На даний момент фізичний та психологічний стан хлопчика значно покращився, сестра-опікун належним чином про нього піклується.

Виправилась ситуація на краще в сім’ях Тодосових та Лєбєдєва-Якимчук, жителів села Терехове. Впродовж кількох років батьки в цих сім’ях зловживали алкоголем, чим завдавали моральної шкоди своїм дітям. На даний час цієї проблеми в цих сім’ях не існує, проте наслідки жорстокого поводження в дитинстві, як правило, залишаються з людиною впродовж всього життя. Через жорстоке поводження щорічно гинуть  тисячі дітей. Це не лише умисні вбивства  - це загибель через опіки, падіння, утоплення, інші причини. Адже жорстоке поводження – це не лише насильство, а й неувага. В Житомирській області у 2017 році загинуло 35 дітей, з них 7 внаслідок суїцидів, 2 дитини вбито, 25 дітей загинули внаслідок нещасних випадків, 1 дитина загинула внаслідок тяжких тілесних ушкоджень

Протягом 2017 року Семенівською сільською радою отримано 9 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї. По кожному факту вчинення насильства відбувається виїзд в сім’ю, в ході бесіди з учасниками інциденту з’ясовується факт присутності при конфлікті дітей. В жодному з випадків діти присутні не були.

Випадків торгівлі дітьми як одного з видів жорстокого поводження (використання як робочої сили, примушування до жебрацтва, бродяжництва, проституції, втягнення до азартних ігор, використання для усиновлення, використання для створення та розповсюдження порнографії тощо) зафіксовано не було.

Представники громади брали двічі в минулому році брали участь у семінарах, присвячених протидії торгівлі людьми. Завдяки роботі відділення соціальної сфери при Центрі надання соціальних послуг контроль за станом утримання дітей в сім’ях громади здійснюється частіше та ефективніше.

Для профілактики жорстокого поводження з дітьми  необхідний комплексний підхід, лише спільні зусилля з боку педагогічних  та медичних працівників, старостатів, фахівців із соціальної роботи можна врятувати дитину від трагедії.

З метою попередження жорстокого поводження та протидії торгівлі дітьми у 2018 році, на виконання  ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Закону України «Про протидію торгівлі людьми», виконком сільської ради

ВИРІШИВ:

  1. Взяти до відома інформацію головного  спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту, т.в.о. спеціаліста із захисту прав дітей Сидорової Т.В. про проведену роботу протягом 2017 року.
  2. Затвердити  заходи Семенівської сільської ради щодо попередження жорстокого поводження, протидії торгівлі дітьми на 2018 рік (додається).

3. Т.в.о. спеціалісту із захисту прав дітей (Сидорова Т.В.), завідувачу Центру надання соціальних послуг (Носова Т.М.):

3.1. Посилити контроль за умовами проживання дітей, які перебувають на обліку в Центрі надання соціальних послуг.

3.2. У разі виникнення безпосередньої загрози життю та здоров’ю дитини в сім’ї вчасно вживати заходів щодо вилучення дитини та подальшого її влаштування.

4. Т.в.о. спеціалісту із захисту прав дітей (Сидорова Т.В.) забезпечити проведення інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на попередження жорстокого поводження, протидії торгівлі людьми, в тому числі під час проведення обласного етапу Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», Європейського дня із захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (18 листопада), Європейського дня боротьби із торгівлею людьми (18 жовтня).

5. Директорам закладів загальної середньої освіти забезпечити проведення правовиховної роботи з учнями щодо роз'яснення положень законів України «Про запобігання та протидію домашньому», «Про протидію торгівлі людьми»,  роз'яснення наслідків жорстокого поводження з дітьми в сім'ях.

       6. В.о. головному лікарю Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної  допомоги Семенівської сільської ради Бердичівського району Житомирської області Глушковій С.І.,  оперативно ставити до відома т.в.о. спеціаліста із захисту прав дітей (Сидорова Т.В.) та завідувача Центру надання соціальних послуг (Носова Т.М.) про підозрілі травми у дитини,  факти ненадання дитині батьками медичної допомоги тощо.

 

7. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

 

 

Сільський голова                                              Н.В.Семенюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення виконкому

Семенівської сільської ради

 від  22.03.2018р.   №  30

 

                                               ЗАХОДИ

Семенівської сільської ради щодо попередження жорстокого поводження, протидії торгівлі дітьми на 2018 рік

1. Забезпечити контроль за дотриманням вимог законів України «Про запобігання та протидії домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми», постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», від 22.08.2012 № 783 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми».

                                                         Завідувачу Центру надання соціальних послуг

                                                                      Т.в.о. спеціалісту із захисту прав дітей

                                                     Директори закладів загальної середньої освіти

                                                                                                     Протягом року

 

2. Брати участь у семінарах для об’єднаних територіальних громад по питаннях здійснення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснення заходів щодо захисту дітей від жорстокого поводження, або загрози його вчинення та вжиття невідкладних заходів по захисту постраждалих дітей.

                                                                                                                                               Т.в.о. спеціалісту із захисту прав дітей

                                                                                                 Протягом року

 

3. Забезпечити підвищення кваліфікації спеціалістів з питань захисту дітей об’єднаних територіальних громад в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради.

Т.в.о. спеціалісту із захисту прав дітей                                                                                                     Червень 2018 року

 

4. Продовжувати здійснювати контроль за умовами проживання дітей, які перебувають на обліку в Центрі надання соціальних послуг, у разі виникнення безпосередньої загрози життю та здоров’ю дитини в сім’ї вчасно вживати заходів щодо вилучення дитини та подальшого її влаштування.

Завідувачу Центру надання соціальних послуг                                                                Т.в.о. спеціалісту із захисту прав дітей

Протягом року

 

5. Забезпечити:

- проведення з учасниками навчально-виховного процесу виховну роботи із запобігання та протидії домашньому насильству;

- проведення інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками навчально-виховного процесу з питань запобігання та протидії домашньому насильству, у тому числі стосовно дітей та за участю дітей, приділяючи особливу увагу формуванню небайдужого ставлення учнів до постраждалих дітей, усвідомлення необхідності невідкладного інформування вчителів про випадки домашнього насильства, що стали їм відомі;

- організацію роботи практичного психолога та/або соціального педагога з постраждалими дітьми;

Директори закладів загальної середньої освіти

                     Протягом року

6. Організувати :

- забезпечення у разі виявлення тілесних ушкоджень забезпечують в установленому порядку проведення медичного обстеження постраждалих осіб;

- направлення у разі виявлення ушкоджень сексуального характеру постраждалих осіб на тестування на ВІЛ-інфекцію;

- надання медичну допомогу постраждалим особам з урахуванням індивідуальних потреб;

- інформування постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися.

КУ «Центр первинної медико-санітарної  допомоги»

Протягом року

7. Забезпечити взаємоінформування та взаємодію з суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству, не пізніше однієї доби про виявлені факти домашнього насильства, з дотриманням правового режиму інформації з обмеженим доступом.

Директори закладів загальної середньої освіти

КУ «Центр первинної медико-санітарної  допомоги»                                                 Т.в.о. спеціалісту із захисту прав дітей

Бердичівський відділ поліції ГУНП в Житомирській області (за згодою)

                      Протягом року

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь