Сама глибока у світі криниця викопана людьми

У 1858 році в місті Вудінгдін (Англія), було розроблено плани для нової будівлі. Вона мала бути додана до прилеглої промисловій школи для проблемних підлітків. Будівництво потребувало джерело води, але було вирішено, що буде не рентабельно качати її з інших місць. Тому було вирішено викопати колодязь. Його будівництво почалося за допомогою ув’язнених виправної в’язниці що могло ще більше зменшити витрати. Всі роботи були виконані вручну, а відра з землею піднімалися на поверхню за допомогою лебідки.

Спочатку планувалося побудувати колодязь глибиною 122 метра, а його стіни планувалося вистелити цеглою. Після двох років копання глибина колодязя досягла 134 метрів нижче поверхні землі (і трохи нижче рівня моря), але вода так і не була знайдена.

Потім вирішили прокопати шахти у чотирьох горизонтальних напрямках

На жаль, це також не дало жодних результатів – вода так і не з’явилася. Але здаватися ніхто не хотів, оскільки вода була конче необхідна та і вже було докладено скільки зусиль. Тому вирішили поглиблювати один з горизонтальних тунелів.

Його копали ще два роки, при цьому люди працювали 24 години на добу, копаючи і обкладаючи його цеглою. Люди працювали в задушливих, тісних тунелях і єдиним джерелом світла для них були свічки. Нарешті 16 березня 1862 року каменяр помітив, що земля на дні починає повільно підніматися вгору. Він та інші працівники провели напружені 45 хвилин, піднімаючись вгору з колодязя, перш ніж вода хлинула вгору, позначивши, нарешті, успіх. Після чотирьох років наполегливого копання, колодязь Вудінгдін досяг 392 метрів в глибину, що робить його найглибшим колодязем у світі виритим вручну