Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Семенівської сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік»

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення Семенівської сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік»

 

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 року №1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року №308 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 рок №1151 та Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Регуляторний орган: Семенівська сільська рада

Розробник: відділ з питань економіки та розвитку інфраструктури Семенівської сільської ради

Контакти: тел. (04143) 4-03-07, 097-771-82-31

Проект рішення Семенівської сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік» розроблений відповідно до Податкового кодексу України, Земельного кодексу України з метою наповнення бюджету сільської ради для виконання програм Семенівської сільської ради на 2021 рік та ефективного використання земельного фонду Семенівської сільської ради.

 

1. Проблема, яку передбачається вирішити

Згідно п.12.3.4 ст. 12 Податкового кодексу України (в подальшому ПКУ), рішення про встановлення місцевих податків і зборів є нормативно-правовим актом, копія якого надсилається в електронному вигляді у десятиденний термін з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року та офіційно оприлюднюється органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків і зборів або змін, відповідно до п.п.72.1.2.4 п.п.72.1.2 п.72.1 ст.72, п.п. 266.4.2 п.266.4 ст.266 ПКУ, постанови КМУ від 24.05.2017 р. №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Проектом рішенням передбачається створення умов для надходження до бюджету сільської ради коштів від плати за землю. Дане рішення позитивно вплине на ринкове середовище та умови конкуренції.

Місцеві податки і збори зараховуються в повному обсязі до місцевого бюджету та, відповідно до діючого законодавства, є джерелом формування загального фонду бюджету Семенівської сільської ради, забезпечують збалансованість дохідної частини бюджету та задоволення нагальних потреб громади. Кошти від їх надходження спрямовуються на забезпечення безперебійного функціонування бюджетних установ, благоустрій територій громади тощо.

 

Отже, з метою правового регулювання господарських і адміністративних відносин між органом місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, недопущення суперечливих ситуацій, безумовного виконання вимог Податкового кодексу України, забезпечення виконання програми економічного і соціального розвитку Семенівської сільської ради та інших програм сільської ради, вказана проблема потребує розв’язання шляхом прийняття рішення «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік».

Повна версія документа тут

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь