Приділіть увагу пічному опаленню!

В Бердичіському районі почастішали пожежі, пов’язані з порушенням правил користування та несправністю пічного опалення чи плит на твердому паливі, які використовуються для приготування їжі. Зазвичай, вони трапляються в сільській місцевості у старих дерев’яних будинках, де літні люди не завжди дотримуються вимог щодо безпечної експлуатації пічного опалення.

Найчастіше пожежі виникають при тривалій експлуатації печей, які влаштовані з порушеннями вимог пожежної безпеки, як для самої печі, так і димарів.

А ще впритул до печей, ставляться  меблі, ліжка, люди сушать на них чи біля топкових отворів одяг, взуття, дрова. Трапляються пожежі і коли висипають тліючий попіл на підлогу.

Для того, щоб уникнути неприємностей, запам’ятайте і дотримуйтесь корисних порад:

- не допускайте перегріву печей та слідкуйте, аби не було в стінках печей і димарів тріщин, для їх виявлення і ремонту своєчасно біліть конструкції печей;

- на дерев’яній підлозі перед дверцятами топки необхідно прибити металевий лист розміром 50х70 см;

- а палити груби і печі слід із закритим топковим отвором, щоб уникнути потрапляння жару на підлогу;

- в місцях проходу димаря через дерев’яні конструкції перекриття має бути влаштована протипожежна розділка (відступ) з цегли.

Забороняється користуватися для розпалу печей легкозаймистими рідинами, приставляти або вішати на нагріті поверхні ковдри, ліжка, сушити дрова, залишати прилади чи пристрої, що топляться, без нагляду і дозволяти розпалювати їх дітям.

При використанні електронагрівальних приладів не вмикати електроприлади, що іскряться та перегріваються. А для безпечного обігріву осель краще використовувати масляні радіатори та інші прилади заводського виготовлення,  без відкритої поверхні накалювання.

У випадку виникнення пожежі телефонувати до Служби порятунку за номером «101» і, за можливості, приступити до гасіння пожежі підручними засобами.

Заступник начальника Бердичівського

міськрайонного відділу Управління