Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Про роботу закладу за 2017-2018 навчальний рік, звіт завідувача Семенівського ДНЗ «Дзвіночок» Семенівської сільської ради Житомирської області

Україна

СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

                                              ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

ПРОЕКТ  РІШЕННЯ

від 15 березня 2018 року                                                                     №

 

Про роботу закладу за 2017-2018 навчальний рік,                                                    звіт завідувача Семенівського ДНЗ «Дзвіночок»                                          Семенівської сільської ради Житомирської області

 

          Заслухавши звіт завідувача    Семенівського дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» Семенівської сільської ради Житомирської області Длугаш Лариси Степанівни  про роботу закладу за 2017-2018 навчальний рік,  керуючись статтею 32 Закону України  «Про  місцеве  самоврядування в Україні», Законом України  «Про дошкільну освіту», виконком   сільської ради

ВИРІШИВ:

 

            1. Інформацію завідувача Семенівського дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» Семенівської сільської ради Житомирської області Длугаш Лариси Степанівни взяти до відома (додається).

            2.Роботу Семенівського дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» Семенівської сільської ради Житомирської області  визнати задовільною.

            3. 3обов'язати завідувача  дошкільним навчальним закладом: 

 3.1. Забезпечити дітей закладу  в наступному 2018-2019 навчальному році повноцінним харчуванням згідно норм чинного законодавства.

 3.2. Забезпечити організацію навчально-виховного процесу в ДНЗ      відповідно до санітарних норм та правил.

3.3.Забезпечити проведення профілактичних медичних оглядів педагогічних працівників та молодшого обслуговуючого персоналу до початку нового навчального року.

 3.4. Продовжувати  організацію роботи з дітьми щодо патріотичного виховання засобами музичного та українського декоративного мистецтва.

             3.5. Продовжити роботу щодо придбання  елементів для  ігрових  зон в групах.

 3.6.Здійснювати заходи щодо покращення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу .

          4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Колесник Людмилу Миколаївну.

 

 

 

Сільський  голова                                                        Н.В.Семенюк

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення

виконкому сільської ради

від 15.03.2018 року № ___

 

Звіт

завідувача  Семенівського Д Н З «Дзвіночок»

Семенівської сільської ради Житомирської області

«Про роботу закладу за 2017 – 2018 н.р»

 

Шановні керівники нашої громади та всі присутні !

 

На сьогоднішній день , сучасний дитячий садок – це не «камера зберігання», де діти харчуються і де за ними доглядають. Дитячий садок – це перша і дуже важлива сходинка в освіті дошкільнят .

Змінюються умови життя і вимоги школи до умінь майбутніх першокласників. Дуже багато говориться зараз про якість освіти  , а досягти її можна , на наш погляд , тільки пред’являючи єдині вимоги як з боку батьків та вихователів, так і дитини до самої себе. І такі заходи як публічні слухання , спільні свята і дозвілля допомагають нам стати єдиною командою в нелегкій справі виховання підростаючого покоління. Даний  звіт – засіб забезпечення інформаційної відкритості та прозорості роботи нашого закладу.

 

      ДНЗ  «Дзвіночок» розпочав свою роботу в далекі 50-і роки минулого            

століття як ясла-сад , який налічував до 50-и вихованців, маючи при цьому одну будову з червоної цегли приблизно 60 кв.м. а вже потім у 1987 році за сприяння колишнього голови  колгоспу Ставінського  Олексія Уляновича було прибудоване ще одне приміщення з білої цегли , де діти отримали в подарунок  спальню , ігрову  кімнату , святкову залу . У той час функціонувало дві групи , працювали у дві зміни. Заклад знаходився під опікою тодішнього колгоспу.

        У 2000 році функціонування закладу було призупинено.

        2006-го року дошкільний заклад знову відкрив двері для своїх вихованців і радує їх по сьогоднішній день. Свого часу заклад перебував на балансі Іванковецької сільської ради , підпорядковувався відділу  освіти Бердичівської райдержадміністрації . І вже рік як наш садочок має досвід життя у Семенівській громаді і з гордістю носить назву Семенівський дошкільний навчальний заклад    « Дзвіночок» Семенівської сільської ради і розташований за адресою

                                               с.Семенівка

                                              вул.Каштанова , 78

                                              Бердичівський район

                                              Житомирська область

                                                            13372

       Згідно з графіком проведення експертизи ДНЗ та відповідно до наказу відділу освіти від 03.03.2011 р. № 92 «Про проведення атестаційної експертизи Семенівського ДНЗ «Дзвіночок»  з 09 по 21 березня 2011 року у дошкільному навчальному закладі було проведено державну атестацію. За результатами державної експертизи заклад визнано атестованим та підтверджено право на надання освітніх послуг.

          Заклад працює за 5-денним режимом роботи з 8.00 до 17.00; одна різновікова група від 3 до 6 років з 9-годинним режимом перебування. Всього на території села нараховується 59 дошкільнят , з них  у 2017-2018 році зараховано за списком 25 дітей, садочок  відвідує  щоденно близько 20 дітей  вихованців.

         У закладі налічується 6 працівників :   2 педагоги ( вихователь та завідуюча ) і  4 особи – обслуговуючий персонал ( помічник  вихователя, кухар, сторож , підсобний робітник ).

     Дошкільний навчальний заклад « Дзвіночок» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України :

 • Конституції України ;
 • Закону України «Про дошкільну освіту» ;
 • Базового компонента дошкільної освіти ;
 • Закону України «Про охорону праці»;
 • Закону України  «Про відпустки»;
 • Кодексу про працю;
 • Колективного договору ;
 • Освітньої програми «Українське дошкілля»

А також відповідно Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

 

       Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти :

 • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей ;
 • формування  їх  особистості ;
 • розвиток творчих здібностей та нахилів ;
 • виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

     Головною метою роботи закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти , задоволення потреб у нагляді , догляді та оздоровленні дітей; створення умов для їх фізичного , розумового та духовного розвитку.

 

      Групове приміщення ДНЗ забезпечене меблями та ігровим обладнанням , має сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище відповідає вимогам  та організоване з урахуванням інтересів дітей та їх вікових особливостей: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності.

       Для занять дітей створені всі умови , обладнані спеціальні приміщення :

 • музична та спортивна зала ;
 • прогулянковий та ігровий майданчик ;
 • спортивний майданчик.

 

     Річний  план закладу складається на навчальний рік та період оздоровлення  .

      Навчальний рік починається 1 вересня і триває до 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня – оздоровчий період. Група  комплектується у травні – серпні за заявами батьків. 

   

      Заклад має всі природні умови для проведення літнього оздоровлення. Ігровий майданчик покритий м’якою травою, по якій діти залюбки бігають босоніж, а дерева правлять за схованку від денного сонця.

     Велика увага приділяється проведенню ігор з піском та водою. Всі заняття та ранкову гімнастику  під час літнього оздоровчого періоду вихователі організовують на свіжому повітрі. Це допомагає створити режим високої рухової активності для кожної дитини. Використовуються вправи на запобігання  плоскостопості та корекції постави.  Малюки за час оздоровчого періоду набираються сил та здоров’я.

     Належна увага приділяється фізичному вихованню :

 • заняття з фізичної культури ;
 • фізкультурно – оздоровчі заходи ;
 • різні форми організації рухової активності у повсякденні.

Прогулянки мають різноманітні форми :

 • спортивні ;
 • цільові ;
 • піші переходи ;
 • екскурсії .

 

Упродовж 2017-2018 н.р. здійснювався контроль за такими напрямками :

 • готовність та якість підготовки до робочого дня ;
 • планування освітньої роботи ;
 • дотримання режиму дня ;
 • проведення ранкової гімнастики ;
 • виконання рухового режиму протягом дня ;
 • організація прогулянок ;
 • рівень педагогічної майстерності вихователя .

 

               Надзвичайно відповідально ставимося до планування , оскільки системне планування роботи ДНЗ сприяє мобілізації зусиль педагога на реалізацію поставленої мети. Педагогічний колектив закладу завжди перебуває у творчому пошуку щодо розв’язання різноманітних педагогічних проблем управління освітнім процесом. Висновки та оцінки ґрунтуються на кінцевих результатах  - на стані здоров’я, рівні розвитку , вихованості і навченості дітей.

               Ми всі знаємо, що досягти гарних показників роботи можна лише за умов тісної , скоординованої взаємодії педагогічного, технічного , медичного персоналу , батьків , школи , вихованців.

        Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.

        Щодо соціально – трудових пільг, гарантій, компенсацій адміністрація та орган профспілкової первинної організації забезпечують належні умови соціального захисту працівників.

       Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. У 2017-2018 н.р. році вчасно виплачуються заробітна плата і аванс, педагоги отримують доплату за вислугу років .матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки .

      

               З метою реалізації  Закону України «Про дошкільну освіту» та наказу міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ » в нашому закладі проводиться відповідна робота з охорони життя та здоров’я дітей . Певну роботу в цьому напрямі  виконує «Центр первинної медико-санітарної допомоги » Семенівської сільської ради , який очолює в.о. голов- ного лікаря Глушкова Світлана Іванівна , лікар-педіатр Глушков Дмитро Дмитрович, сімейний лікар Слюсар Юрій Володимирович, головна медична сестра Кондратюк Тетяна Ігорівна, доросла медична сестра Савчишина Наталія Павлівна , дитяча дільнича медсестра Панчук Інна Іванівна , лаборант Домбровська Лариса Броніславівна. Всі вони не зважаючи ні на що при потребі мчать на допомогу до нашого закладу. Здійснюють контроль за станом здоров’я , фізичним розвитком дитини, проводять планові медичні огляди , що визначають рівень фізичного розвитку дитини , обстеження на  ентеробіоз та гельмінтоз , проводиться санітарно – освітня робота з персоналом. Безмежно вдячна усім за співпрацю, турботу, уважність та щиру допомогу.

 

                Наступність у роботі ДНЗ «Дзвіночок» і Семенівської школи передбачає співпрацю вихователя та вчителів , роботу , спрямовану на забезпечення цілісності підходу до розвитку дитини , формування творчих здібностей , життєвої компетентності. У спільному плані роботи дошкільного закладу і школи  плануємо організацію  загальних форм методичної роботи для педагогів закладу та початкової школи. Проводяться спільні свята , ранки, розваги , ігри. Вчителі початкових класів мають можливість ознайомитися з індивідуальними особливостями дошкільнят.               

      У вересні 2017 року  до Семенівської  ЗОШ пішло  5 дітей.

                Рівень навчальних досягнень випускників дошкільного закладу є достатнім , вони в основному засвоїли програмові вимоги і готові до шкільного життя.

                Для ознайомлення з тим , що чекає випускників ДНЗ надалі, у школі було проведено День відкритих дверей  для майбутніх першокласників.

               

               Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з найважливіших напрямів діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи , які дозволяють врахувати актуальні потреби батьків , сприяють формуванню активної батьківської позиції , участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад  підтримує бажання батьків поповнювати знання , необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Для цього організовувались

         різні  форми співпраці :

 • батьківські  збори ;
 • бесіди з батьками ;
 • дні відкритих дверей ;
 • спільні свята.

        В закладі ведеться робота щодо виявлення дітей пільгових категорій та сімей , які опинились у складних життєвих  умовах. Наш ДНЗ відвідують діти таких пільгових категорій :

         - діти з багатодітних сімей – 5 .

         - діти з малозабезпечених сімей – 1.

 

        Одним з пріоритетних напрямків діяльності  закладу є забезпечення зміцнення здоров’я дітей та попередження випадків шлунково-кишкових захворювань, організація раціонального харчування . Харчування    здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах , затвердженої наказом МОН України , МОЗ України від 27.04.2006 р. № 298 /227.

       В дошкільному закладі створюються умови для організації доцільного та якісного харчування.  Складається меню-розкладка з урахуванням єдиного сезонного меню та технологічних карток , погоджених СЕС. Продукти харчування , що    постачаються , мають сертифікати якості та відповідності. Харчування здійснюється відповідно до режиму. Систематично проводиться бракераж сирих продуктів та готової продукції.   Готуючи страви ,      кухар суворо дотримується технології приготування їжі, нормативного об’єму страв.

         Оплата за харчування дітей складає 40 % від вартості на день. Вартість харчування однієї дитини з 1 січня 2018 року становить 37 гривень. Багатодітні сім’ї сплачують 50 % з плати для батьків , а діти з малозабезпечених сімей отримують харчування безкоштовно.

         В літній період діти були забезпечені свіжими овочами , фруктами, а соками – протягом усього року , що дає позитивний результат в процесі оздоровлення вихованців. Щоденний контроль за якістю харчування здійснюється завідувачем. Періодичний контроль проводять працівники санепідемстанції, представники відділу освіти.      

       

 

        Розвиток матеріально – технічного забезпечення ДНЗ здійснюється за рахунок бюджету , благодійної допомоги фізичних осіб та батьків.

        Завдання адміністрації     полягає в оптимальному його прогнозуванні та цільовому використанні. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника , так як на вирішення її потрібні кошти .

 

       Приступивши до роботи з травня 2017 року на посаду завідувача ДНЗ «Дзвіночок» я зрозуміла, як важливо, коли підтримують люди, яким не байдужі проблеми населених пунктів , об’єднаних у громаду, зокрема і підростаючого покоління  - наших дітей.  Це наші керівники :

 • голова громади –Наталія Володимирівна Семенюк ;
 • начальник відділу освіти , молоді і спорту Семенівської сільської ради Людмила Миколаївна Колесник ;
 • методист Неля Анатоліївна Онищук ;
 • бухгалтери  і ви , шановні депутати .

 

     Це з вашою допомогою, підтримкою і розумінням наша установа почала знову розквітати і діти мають можливість надалі користуватись послугами закладу , який ми усі любимо. За що вам вдячні працівники дитячого садка, вихованці ,  їх батьки і всі жителі нашого села.  З вашою допомогою вирішувались усі нагальні питання і значно покращилась матеріально – технічна база.

      За кошти бюджету в сумі 220 тис.грн. було зроблено :

 • поточний ремонт підлоги в їдальні ;
  • санвузлів ;
  • мережі електроосвітлення ;
  • силового електрообладнання :
 • придбання та встановлення газового котла та циркуляційного насоса;
 • виготовлення проекту «Капремонт-тепломодернізація» ;
 • придбання лазерного принтера БФП «Епсон»;
 • підключення до мережі Інтернет ;
 • придбання  маркерної дошки;
  • штампу ;
  • електроплити;
  • електром’ясорубки ;
  • господарчих товарів ;
 • проведено функціональне навчання у сфері цивільного захисту та пожежно – технічного мінімуму ;
 • дератизація та дезінфекція ;
 • відключення та підключення системи газопроводу ;
 • прочищення вентиляції та димових каналів.

 

       За підтримки депутата Житомирської обласної ради Чернявського Павла Петровича було виділено 15 тис. грн. субвенції з обласного бюджету  на придбання дитячих меблів в ігрову кімнату .

       Депутат Семенівської громади Марія Михайлівна Волкова порадувала колектив і вихованців новорічними подарунками.

        Небайдужі батьки наших вихованців за власним бажанням надають благодійну допомогу для створення комфортних умов дошкільнят . З їх допомогою 

 • пошпакльовано відкоси раніше встановлених вікон ;
 • проведено косметичний ремонт роздягальні;
 • відремонтовано огорожу вигрібної ями ;
 • придбано миючі засоби та канцтовари , ігри для дітей ;
 • придбано книжкову шафу для вихователя  та вішалку для рушників в туалетну кімнату .

 

        Батьки , керовані  головою БК Бей Т.О. , беруть активну участь у житті закладу, і ми дуже їм за це вдячні. Пропозиції та зауваження батьків приймаються з вдячністю, з адекватним реагуванням та враховуються в подальшій роботі.

 

       Проте в організації освітньо-виховного процесу залишаються   нерозв'язаними такі питання:

-    проблема  охоплення  дошкільною освітою усіх дітей  3-6 років ,        

     які проживають на території села ;

-    потребує вдосконалення розвиток зв'язного мовлення дошкільників   

     (комунікативного) ;

-    продовження  роботи по осучасненню дизайну території дошкільного     

     закладу;

-    модернізація навчально-матеріальної бази закладу ;

-    огородження  території ;      

-    встановлення сучасного дитячого майданчика .

     

        Шановні наші керівники, депутати  !   

      Я особисто , весь наш колектив та вихованці щиро вдячні вам за те , що ви небайдужі, що вас цікавить кожна прожита дитиною хвилина в нашому садочку. Завдяки вашій щирій турботі діти зростають здоровими та щасливими , завдяки вам створені затишок і комфорт для наших малят.

       Сподіваюсь на подальшу співпрацю і взаєморозуміння.

        Дякую за увагу !

 

Завідувач ДНЗ «Дзвіночок»                                            Л.С.Длугаш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь