Про соціальну паспортизацію Семенівської громади

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

від  13 грудня  2018 року                                                                              №

Про соціальну паспортизацію

Семенівської громади

Заслухавши  та обговоривши інформацію Носової Т.М., завідувача Центру надання соціальних послуг Семенівської сільської ради, «Про соціальну паспортизацію Семенівської громади», яка ознайомила присутніх із статистичними даними вивчення соціального портрету громади, виконком   Семенівської сільської  ради відмічає, що роботу Центру організовано відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги» з урахуванням наказу Міністерства соціальної політики України  від 13.07.2018 № 1005, який запровадив нові форми обліку соціальної роботи з сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2018 року  за № 943/32395).

З цією метою здійснено ряд заходів:

- проведено соціальну паспортизацію Семенівської громади та створено систему обліку громадян та сімей, що дозволяє здійснювати своєчасний соціальний супровід;

- уніфіковано та запроваджено єдиний підхід до обліку соціальної роботи з сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, для усіх надавачів соціальних послуг;

- змінено підхід до організації соціальної роботи та надання соціальних послуг (впроваджено підхід кейс-менеджменту: ведення випадку в залежності від типу складності);

- впроваджено єдину форму Акту оцінки потреб сімї/особи, яким передбачено дві окремі форми висновків: висновок оцінки потреб особи та висновок оцінки потреб сімї;

Надання соціальних послуг та соціальної допомоги потребуючим громадянам та сімям  заснована на нормах штатного розпису та бюджетного фінансування.

З метою системності проведення роботи  Центр співпрацює з Бердичівським  районним Центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді,  службою у справах дітей, районним управлінням праці та соціального захисту населення, закладами охорони здоров’я, відділенням Національної поліції, громадськими організаціями.

Враховуючи вищевказане, виконком  сільської  ради

В И Р І Ш И В:

1. Статистичні дані вивчення соціального портрету Семенівської громади вважати дійсними станом на 01 грудня 2018 року та враховувати їх для планування роботи і розробки програм з соціально-економічного розвитку.

2. Завідувачу Центру надання соціальних послуг Носовій Т.М.:

2.1. продовжувати вести системний облік громадян уразливих категорій для своєчасного надання соціальних послуг

2.2. забезпечити впровадження нових форм обліку соціальної роботи з сім’ями/особами, які потребують обслуговування з метою покращення або відтворення життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя;

2.3. постійно  вносити  до  виконкому   сільської  ради  пропозиції  з  питань  поліпшення   соціального  захисту  населення  на  території  сільської  ради.

3. Фахівцям із соціальної роботи (Мисик Оксані Іванівні, Чумак Ользі Володимирівні):

3.1. залучати до просвітницько-профілактичних заходів дітей та їх сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах;

3.2. забезпечувати своєчасне виявлення, облік, проведення соціального інспектування та соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;

3.3. щорічно (станом на грудень місяць) поновлювати статистичні дані соціального портрету Семенівської громади для ведення обліку осіб уразливих категорій.

4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

Сільський голова                                                                    Н.В. Семенюк