Село Красівка

Село Красівка знаходиться в 20 км. на схід від районного центру м. Бердичева. Через село проходить шосейна дорога від м. Бердичева до селища Червоне , яке знаходиться в даний час в 7 км. Від с.Красівки.

Через с.Красівку протікали річки Рорбарка і Горбатка.Село знаходилось в лісовій місцевості. Точне походження назви села Красівки не відоме. Існують проте такі перекази:

На старих картах землекористування графа Адольфа Івановича Грохольського зазначено,що через село протікає річка Красавка. Першими поселенцями була сім’я Терлецьких , які жили в лісі і займалися перегонкою дьогтю,бджільництвом і сільським господарством.

Жителі с.Красівка були кріпаками графа Адольфа Івановича Грохольського. В с.Красівці він тримав 1700 десятин землі. До Жовтневої революції поміщик Терещенко мав 900 десятин землі, куркулі 42 га., решта належала середнякам і біднякам. Селяни відробляли панщину: 4 дні-панові,3-собі.

Становище селян до Жовтневої революції було важке. В 1905 році стихійно виступили селяни з протестом проти поміщика, щоб набавив плату, підпаливши 12 скирт. Селяни загородили дорогу черкесам, які їхали з с.Червоного, і вони мусили відступити перед повстанцями, закрившись у економію. По селу була створена посада стражника, який стежив за діями селян, щоб не було заворушень.

Під час Лютневої революції сам поміщик Терещенко втік, так що боротьби за поділ землі не відбулось. Солдати втікали з фронту. Восени 1917 року було створено сільський народний комітет по розподілу поміщицького майна і землі, головою якого був Пинчук Апатій. Землю в першу чергу давали батракам,біднякам,солдатам і сім’ям погиблих . Цей комітет існував до приходу окупації території німцями до кінця червня 1918 року. В липні 1918 року вступили карательні загони німецьких військ з гайдамаками, які почали забирати назад землю,поміщицьке майно людей, які приймали участь в розподілі. Німці в селі пробули до листопада 1918 року. В лютому 1919 року пройшов остаточний бій, який вирішив перемогу щорсівців. В березні 1919 року була встановлена радянська влада. В селі був організований ревком.

Після завершення громадянської війни в кінці червня 1920 року в селі була остаточно встановлена Радвлада. Головою сільської Ради був обраний Нечипорук Масій Ілліч. В 1924 році був створений ТСОЗ ім. Карла Маркса,очолив його Квилінський Микола Адамович.

Колективізація завершена в 1933 році. Комсомольська організація була створена в 1931 році. В 1951 році відбулося укрупнення колгоспу ім.К.Маркса с.Красівка з колгоспом «Червоний партизан» с.Дубівка.

З 1913 року по 1963 рік по с.Красівка збудовано 160 індивідуальних житлових будівництв громадян. Збудовано: контора колгоспу, сільмаг,дитячі ясла,ферма, ремонтно-тракторна майстерня,артезіанський колодязь. За роки радянської влади село радіо та електрифіковане .  В селі прокладено дороги, село газифіковано.