Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Село В.Низгірці

     Великі Низгірці – село , центр сільської ради. Розташоване за 7 кілометрів на схід від районного центру міста Бердичів. Згідно архівних даних , в той час коли правобережна Україна належала до Польсько - Литовської Унії, а це було в 1562 році, при інвентаризації поміщицьких маєтків значилось село Великі Низгірці. А до цього часу воно вже існувало, тож слід вважати , що селу наближається дата 500 річчя.

     До Жовтневої революції село відносилось до Київської губернії Бердичівського повіту Пузирецької волості. В більшості землі села належали поміщику Третяку та заможним селянам. За рік до Жовтневої революції вдова поміщика Третяка продала маєток, його розкупили заможні селяни.

      В грудні 1917 року в селі був створений ревком. Тоді землю розділили згідно кількості душ у дворі. В роки громадянської війни село окупували німецькі інтервенти, денікінці, петлюрівці. Петлюрівці насильно зганяли в свою армію молодих людей і вивозили на Вінниччину до штабу. Змовившись Низгірецькі чоловіки розділились на дві групи і покинули військо Петлюри, їх наздогнали, після звірського знущання розстріляли і привезли до села. Тіла захоронили на старому кладовищі.

      В селі ще до революції була так звана церковно – приходська школа. Знаходилась вона в центрі села, в цьому приміщенні була сільська управа. Старостою був заможний селян – Мартинюк.

      З 1909 по 1912 року земство побудувало школу, яка є діючою на теперішній час. В 1912 році громадою побудовано нинішню церкву. В 1923 році було створено комсомольську організацію. В 1924 році по адміністративному поділу належало до Білопільського району, Київської губернії, а згодом до Бердичівського району Вінницької області, а з 1939 року до Житомирської області.

      В 1924 році був створений колгосп незаможними селянами ім. Леніна. 

Головою став – Горбач Михайло. 

      В 1933 році був голод, померло – 60 чоловік. В 1937- 1938 роках почалися масові репресії. Репресовано більше як 70 чоловіків.  В 1939 році головою році головою сільської ради був Корнійчук Лукаш. В кінці 40 року колгоспники матеріально жили не погано. Був хліб і до хліба. Та на жаль війна 1941 року забрала мир та спокій  у людей. Під навалою фашистів фронт наблизився до нашої місцевості. Великі Низгірці були під окупацією з 15 липня 1941 року по 1 січня 1944 року. В роки Великої Вітчизняної війни на фронтах воювало 336 жителів села, з них 156 загинуло.

       В 1980 – 1990 роках були збудовані дороги твердого покриття та лазня, розпочато газифікацію села.

      Відповідно Указу  Президента України, Великонизгірецькою сільською радою було прийнято на баланс комунальну власність ( лазня, ФАП, бібліотека, дитячий садок). Проведено реконструкцію приміщень ФАП, Бібліотеки, адмін. приміщення сільської ради. В 2006 році відновлено роботу дитячого садка.

      

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь