Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

РЕКОМЕНДАЦІЇ населенню щодо укриття у фонді захисних споруд цивільного захисту

РЕКОМЕНДАЦІЇ

населенню щодо укриття у фонді захисних споруд цивільного захисту

 

З метою організації інженерного захисту населення в сучасних умовах використовуються захисні споруди цивільного захисту (сховища, протирадіаційні укриття), а також споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Захисні споруди цивільного захисту – інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних чинників, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів (далі - захисні споруди). Вони розподіляються на сховища та протирадіаційні укриття та є основним засобом колективного захисту населення.

Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів;

Протирадіаційне укриття (ПРУ) - негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості. Відповідно до будівельних норм ПРУ також розраховано на захист від звичайних озброєнь.

Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Споруда подвійного призначення - це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення, її проектування та будівництво здійснюється з урахуванням будівельних норм, визначених як для споруд основного функціонального призначення та як для захисних споруд цивільного захисту.

Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

 

Інформація про місцезнаходження споруд, призначених для укриття населення:

 

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1MYFBvoYW9thDHcZUGQD29NB4YKKUX8k&ll=49.87075208654862%2C28.728345834341756&z=11

 

 

№ П/П

Вид укриття

Місце розміщення

Відповідальний за захисні споруди

1.

Протирадіаційне укриття №21726

с.Красівка,вул.Миру, 9

Апатов І.А – староста Красівського с.о

2.

Протирадіаційне укриття №21710

с.Закутинці, вул Центральна, 30

Ващенко М.М – староста Закутинецького старостинського округу

3.

Протирадіаційне укриття №21660

с.Іванківці,вул.Шкільна, 44

Рубаносова Л.К – директор Семенівської гімназії

4.

Протирадіаційне укриття №21708

с.Хажин,вул.Двірська, 42

Лисюк О.В – директор Хажинського ліцею

5.

Протирадіаційне укриття №21673

с.Великі Низгірці, вул.Ліцейна, 1

Поліщук Т.П – директор Бердичівського професійного аграрного ліцею

6.

Найпростіше укриття

с.Іванківці, вул.Шевченка,44

Захарова І.М – директор Іванковецького ЗДО «Журавлик»

7.

Найпростіше укриття

с.Великі Низгірці, вул.Бердичівська, 25-Б

Шарій С.А – директор Красівського ліцею ім.Ц.Л.Посудевського

8.

Найпростіше укриття

с.Великі Низгірці, вул.Центральна, 17

Римарчук Н.В – директор Великонизгірецького ЗДО «Золотий ключик»

9.

Найпростіше укриття

с.Красівка, вул.Миру,15

Павлюк В.П – директор Красівського ЗДО «Казка»

 

У разі виникнення надзвичайних ситуацій уважно слухайте повідомлення та виконуйте вказівки старост,працівників виконавчого комітету Семенівської  сільської  ради.

Життя багато в чому залежить від вправних та правильних дій в разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Під час загрози виникнення надзвичайних ситуацій ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори (телевізори та радіоприймачі). Через ці канали будуть передаватися важлива інформація, розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту, а також рекомендації щодо дій в цій ситуації.

Завчасно зберіть речі (постільну та натільну білизну, одежу, документи, гроші, запас харчів та води на дві доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці, біля виходу з квартири (приватного будинку).

Особисті документи (паспорт, диплом, свідоцтва про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто постійно мати з собою.

Беріть активну участь у підготовці споруди, в якій маєте укриватися Ви та Ваша сім’я.

Порядок заповнення захисних споруд людьми, які укриваються Заповнення захисних споруд проводиться за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Для швидкого заповнення захисної споруди особи, що укриваються, повинні заздалегідь вивчити маршрути руху. Напрямок руху до захисних споруд від місць масового перебування позначається покажчиками маршруту руху, вивішеними чи намальованими на видимих місцях.

Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну або іншу споруду, призначену для укриття населення, із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці (якщо вони не закладені у захисній споруді) та мати при собі найнеобхідніші речі.

Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин. Заповнювати захисні споруди необхідно організовано, без паніки.

Розміщує людей у відсіках особовий склад формувань з обслуговування  захисних споруд. Осіб, що прибули з дітьми, розміщують в окремому відсіку чи у місці, спеціально відведеному для них. Дітей, людей похилого віку і людей із поганим самопочуттям розміщують у медичній кімнаті або біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів.

Розміщення здійснюється, як правило, за виробничим або територіальним принципами (цех, бригада, будинок), місця розміщення таких груп позначають табличками відповідного змісту. Особи, що укриваються, під час перебування у захисній споруді повинні виконувати усі вказівки командира і особового складу формування, що стосуються перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу.

У спорудах, призначених для укриття населення, забороняється палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не слід ходити по приміщеннях без особливої потреби, необхідно дотримуватись дисципліни, якнайменше рухатися.

Організовується позмінний відпочинок людей на місцях, обладнаних для лежання.

Для повноцінного відпочинку можна тримати у захисній споруді або брати з собою легкі підстилки і невеликі подушки з поролону, губчатої гуми або іншого синтетичного матеріалу.

Оповіщення осіб, що укриваються, про обстановку поза захисною спорудою і про сигнали та команди здійснюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди або безпосередньо по радіотрансляційній мережі.

Вихід із захисної споруди здійснюється за командою "Відбій" (після уточнення обстановки у районі захисної споруди, а також у випадках вимушеної евакуації у порядку, який установлюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди).

Вимушена евакуація із захисної споруди проводиться:

· при пошкодженнях захисної споруди, які виключають подальше перебування у ній осіб, що укриваються;

· при затопленні захисної споруди;

· при пожежі у захисній споруді і утворенні у ній небезпечних концентрацій шкідливих газів;

· при досягненні граничнодопустимих параметрів повітряного середовища.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь