A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Село Семенівка

     Село Семенівка Бердичівського району знаходиться в 7 км. на захід від Бердичева.

      Село Семенівка має свою історію, свою долю…

      Тут , в селі Семенівка, на світанку, 16 жовтня 1702 року відбувалася кривава битва козацько-селянського повстання під проводом С.Самуля з польсько - шляхетським каральним військом,яке направив польський уряд для придушення народного повстання на чолі з С.Палієм.

       Є три відомі легенди щодо назви села. У першій легенді розповідається, що на цих землях розташувались 7 козацьких сімей. Звідси й назва «Семенівка» .

       Друга розповідає , що у багатого купця було два сина: Семен та Іван.

Коли батько лежав при смерті, то подарував синам землі, території яких були названі в їх честь.

       З третьої довідуємось про двох братів-козаків Семена та Івана, які поселились на обох берегах русла річки. На їх честь були дані назви селам « Семенівка» та « Іванківці».

      Спочатку село складалося з однієї вулиці , що простягалася вздовж річки «Старе село».Росли сімї, розгорталось село , з’являлись нові вулиці, які називались в честь родин, які там поселились : Морозівка, Січкарівка, Габелівка, Лапенці.

      В I половині ХIХ століття село належало до Низгірецької Церковної парафії. Лише у 1812 році за гроші,зібрані у селян, збудували дерев’яну церкву та будинок попові. Майже вся територія села належала поміщикам, а селяни були кріпаками.

      В  селі на той час була лише початкова школа в старій селянській хаті, де був лише один клас, в якому навчались 25-30 учнів I-III класів. У 1912 році в центрі села за кошти вчителя Постаюка .С.М  було збудовано школу з двох класних кімнат. Школа знаходилась там, де зараз Меморіал Слави. На той час школа була підпорядкована церкві. У 1950 р. школу зарили через аварійний стан будівлі та перевели в приміщення панського маєтку. Тут і досі знаходиться місцева школа.

      Пройшли роки…

      Назавжди в пам’яті односельчан збережеться ім’я Нечипорука Олександра Степановича, який довгий час очолював колгосп «Комунарів» ім. Постишева, він всім серцем вболівав за долю села. Дякуючи йому , в селі посаджені сади та алеї,збудовані нові господарські будівлі.

      Ставінський Олексій Ульянович відпрацював головою колгоспу ім. Постишева понад 15 років. Це були роки становлення, відродження господарства, реконструкція тваринницьких ферм,інтенсивного будівництва,надав житло багатьом спеціалістам,побудував красивий Будинок культури , магазин, ФАП ,тепличний комбінат в с.Садки, газифікував оселі.

       Болючою раною кровоточать згадки про голодомор та політичні репресії.

Не обійшла Семенівку і ця історична сторінка. Зі слів односельців, 48 жителів загинули від голодомору, репресовано 14 чоловік.

        1941-1945 роки…Роки війни…В перші тижні початку війни в селі проходили жорстокі бої. Наші війська утримували залізницю «Бердичів-Козятин», по якій евакуювали людей з 7 по 13 липня, фашисти намагались прорвати оборону, проте не змогли. Фашисти спалили в селі 9 будинків, 2 колгоспні вітряки,приміщення колгоспної ферми, знищили церкву. 30-31 грудня 1943 року війська 11-го гвардійського транспортного корпусу, 44-ї гвардійської танкової бригади під керівництвом полковника Й.І .Гусаковського визволили село Семенівку.

      У 1991 році збудовано Меморіальний комплекс за ініціативою голови колгоспу О.У.Ставінського. Робота майстрів Кам’янобрідського кар’єру обійшлась в сорок тисяч карбованців.

       В Семенівці створенні товариства на базі взятих в оренду майнових і земельних паїв громадян. ТОВ в даний час спеціалізується в тваринницько – зерновому напрямку.

        Працює млин, теплиця по вирощуванню зеленої цибулі, школа,Будинок культури, бібліотека, ФАП, стоматологічний кабінет, аптека,магазин, дитячий садок «Дзвіночок», поштове відділення.

      

          

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь