Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Про роль Семенівської бібліотечної системи у популяризації творчості, розширенні кругозору та формуванні інформаційної культури

Україна

СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ  

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ПРОЕКТ  РІШЕННЯ
 

від 18  жовтня 2018 pоку                                                                №

                                                             

 Про  роль Семенівської бібліотечної системи у популяризації  творчості, розширенні кругозору та формуванні інформаційної культури

 

 Відповідно ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» заслухавши інформацію директора   Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради Якимчук О.В, про  роль Семенівської бібліотечної системи у популяризації  творчості, розширенні кругозору та формуванні інформаційної культури, виконком сільської ради відмічає, що умовами успішного функціонування сільської бібліотеки повинні стати кількісні та якісні показники роботи.

 Бібліотека на селі є найбільш доступним закладом місцевої громади і виконує чимало місій.  Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр,  місце психологічної реабілітації для соціально- незахищених категорій населення, центр організації дозвілля, місце, де можна відпочити, поспілкуватись, цікаво провести час як дорослим, так і дітям.

 Бібліотека   стала центром духовного спілкування, серцем усієї  громади. Книгозбірня впевнено виступає посередником між місцевою владою та жителями села, забезпечуючи «прозорість» прийнятих нею рішень.  В кожній бібліотеці Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради  створено  поличку «Громада інформує», де зібрані рішення виконкому, постанови сесій, розпорядження сільського голови.

  У бібліотеках  громади користуються популярністю матеріали з найактуальніших питань сьогодення:  «Фермеру. Садоводу. Дачнику», «Соціальний захист малозабезпечених сімей», «Правові поради молодим».

  У «Куточку  інформації», що діє в бібліотеці, представлено папки-досьє, де зібрано матеріали з найактуальніших питань сьогодення, наприклад «Діти війни», «Як оформити субсидію», «Запобігання торгівлі людьми», «Допомога  малозабезпеченим сім’ям»,  «Молодим мамам на замітку», «Новини в земельному законодавстві» тощо.

   Щоб орієнтуватись у роботі Семенівської сільської ради, бібліотеки  пропонують графіки  прийомів громадян  з особистих питань. Бібліотека сьогодні набуває статусу посередника між владою і громадянами. Тому всі мешканці  сіл  можуть скористатися інформацією  про рішення сільської ради, про громадські організації, про депутатів  сільської ради, про соціально-економічний та екологічний стан села та громади. Щоденним обов’язком бібліотекаря є інформування односельців про нові надходження з питань діяльності органів місцевого самоврядування, змін у законодавстві України. Актуальними і корисними є матеріали рубрик систематичної картотеки статей та краєзнавчої картотеки «Майбутньому пенсіонеру», в яких зібрані нові законодавчі документи, що забезпечують пенсійне реформування. Рубрика «Фонд соціального захисту інформує» знайомить мешканців села про зміни у соціальній сфері, пільгове забезпечення різних груп населення. Користується попитом інформація, акумульована у рубриці «Новини Служби зайнятості», з якої відвідувачі можуть дізнатись про вакантні місця на різних підприємствах, в організаціях громади та району.  Тобто, зосередившись на  найважливіших інформаційних потребах громади, бібліотека визначила одним з пріоритетних напрямів своєї роботи надання інформаційно-консультативної допомоги конкретним групам громадян села, особливо молоді, людям похилого віку, безробітним та малозабезпеченим.                                                                                                

     Вже стало традицією разом з клубом проводити акції милосердя «Людським теплом і добротою  хай  зігріються  серця» до Дня людей похилоговіку, мистецькі   години: «І на тім  рушникові», «Ви своїми вправними руками творите оцю красу».   Особливу увагу бібліотека зосереджує на інформаційному забезпеченні дітей, молоді та студентів – майбутніх спеціалістів для села, спеціалістів сільського господарства, фермерів, підприємців.

інформаційно-правова година для молоді «Знай свої права, але не забувай і про обов’язки», вечір-діалог з дітьми та юнацтвом «Моє село: моя історія жива».

  Регулярно проводяться в бібліотеці Дні інформації, Дні цікавих повідомлень, Дні нової книги, під час яких бібліотекар рекомендує нову літературу, складає  інформаційні списки літератури різної тематики.

  Вже стало доброю традицією щорічне проведення  Днів села, яке проходить за участю представників влади громади,  гостей, що є вихідцями  села.

Багата розмаїттям тематики масових заходів соціокультурна діяльність бібліотеки.

     Відродженню народних звичаїв, родинних традицій, зміцненню зв’язків між поколіннями сприяють заходи, які проводяться бібліотекою за листком народного календаря впродовж року. Наприклад: народознавча година «Сяйво різдвяної зірки», краєзнавча  подорож «Мій край – моя історія жива», конкурс на краще виконання колядок «Від хати до хати йдемо колядувати». Бібліотека активно залучає до народної творчості читачів-дітей. Їх безпосередня участь у національних святах виховує любов до рідного краю, до землі своїх предків, до рідної мови, України.

   У бібліотеках ЦКіД Семенівської сільської ради відвідувачі  люблять книгу, вміють гарно провести дозвілля.  А в бібліотеках яких придбано   комп’ютери   значно побільшало відвідувачів.

    Сьогодні бібліотека відчуває, що вона потрібна людям, туди хочуть іти, спілкуватись, що бібліотечна справа отримала новий напрямок  в обслуговуванні користувачів – соціальний.

 

Отже ЦКіД створює  комфортне інформаційне середовище та комфортні умови для здійснення просування   інформаційних послуг у бібліотеці, як основи іміджу бібліотеки на селі,  виконком сільської ради

ВИРІШИВ:

1.Роботу бібліотек-філій Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради вважати задовільною.

2 . Бібліотекарям - філій Центру культури і дозвілля Семенівської сільської ради:

- сприяти  набуттю молоддю соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу;

- проводити  масові заходи щодо патріотичного виховання підростаючого покоління;

- проводити  заходи  по відродженню народних звичаїв та обрядів, родинних традицій, які будуть сприяти зміцненню зв’язків між поколіннями

- проводити літературні години, бесіди щодо профілактики негативних проявів серед підлітків.

3. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

 

Сільський голова                                                          Н.В.Семенюк

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь