Проєкт рішення сесії №8 «Про затвердження Програми розвитку молодіжної політики Семенівської територіальної громади на 2022-2023 роки»
Скликання: | 8 скликання |
Сесія: | 12 |
Тип документу: | Проєкт рішення сесії |
Дата: | 23.12.2021 |
Номер документу: | 8 |
Назва документу: | Про затвердження Програми розвитку молодіжної політики Семенівської територіальної громади на 2022-2023 роки |
Прикріплені файли: |
Україна
СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П Р О Є К Т Р І Ш Е Н Н Я
Дванадцята сесія VIІΙ скликання
від 23 грудня 2021 р. № ____
Про затвердження Програми розвитку молодіжної політики Семенівської територіальної громади на 2022-2023 роки
З метою проведення цілісної молодіжної політики, створення сприятливих передумов для життєвого самовизначення та самореалізації молодих громадян, підтримки їхньої інноваційної діяльності, розвитку громадських об’єднань на території Семенівської сільської територіальної громади, відповідно до Законів України «Про фізичну культуру та спорт», «Про основні засади молодіжної політики», «Про основні засади молодіжної політики», «Про позашкільну освіту», «Про освіту» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 року № 1669-р «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки, керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму розвитку молодіжної політики Семенівської територіальної громади на 2022-2023 роки (додається).
2. Головним розпорядником коштів та відповідальним за реалізацію Програми розвитку молодіжної політики Семенівської територіальної громади на 2022-2023 роки визначити Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, комунальної власності та планування соціально-економічного розвитку.
Сільський голова Наталія СЕМЕНЮК
Додаток
до рішення сільської ради
від 23.12.2021 р. № ___
Програма розвитку молодіжної політики Семенівської територіальної громади на 2022-2023 роки (далі – Програма)
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради |
2. |
Розробник Програми |
Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради |
3. |
Співрозробник Програми |
Семенівська сільська рада |
4. |
Підстава для розроблення Програми |
Закони України «Про фізичну культуру та спорт», «Про основні засади молодіжної політики», «Про позашкільну освіту», «Про освіту» |
5. |
Відповідальний виконавець Програми |
Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської сільської ради |
6. |
Учасники програми |
Семенівська сільська рада, Молодіжна рада, Центр надання соціальних послуг, Служба у справах дітей, заклади освіти, КНП «Центр ПМСД» Семенівської сільської ради, громадські та молодіжні організації |
7. |
Термін реалізації програми |
2022-2023 рр. |
8. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм) |
Бюджет Семенівської сільської територіальної громади та інші кошти, не заборонені чинним законодавством |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми |
В межах фінансових можливостей |
ІІ. Проблеми, на розв'язання яких спрямована Програма
Молодь є важливою складовою суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу. Молодіжна політика інтегрує в собі усі інші сфери відповідальності по роботі з молоддю: освіта, працевлаштування та ринок праці, культурний розвиток, соціальний захист, передбачає використання існуючої структури і формування нової, з урахуванням функцій різних відповідальних суб’єктів на рівні громади. Проте, незважаючи на певні позитивні зміни, які відбуваються в молодіжному середовищі громади, все ще існують проблеми. Зокрема погіршуються показники здоров’я молодих громадян, не подолана демографічна криза, спостерігається тенденція щодо поширення в молодіжному середовищі шкідливих звичок, збільшується рівень трудової міграції. Рівень громадської активності, самоорганізації та громадянської свідомості залишається на низькому рівні. Освітній потенціал молоді значною мірою не реалізується через невідповідність між попитом та пропозиціями на ринку праці. Молодь, в сільській місцевості майже не охоплена змістовним дозвіллям.
Проблеми, на розв’язання яких спрямована програма:
- низький рівень культури здорового способу життя та раціонального природокористування переважної частини молоді;
- повільні темпи розвитку молодіжного підприємництва;
- високий рівень попиту молоді щодо неформальної освіти;
- несистемний характер формування ідентичності й громадянськості молоді;
- відсутність ефективного механізму формування й реалізації молодіжної політики на засадах громадянського суспільства.
Характер зазначених проблем свідчить про високий ступінь їх взаємної обумовленості і визначає нагальну необхідність фахової підготовки та затвердження Програми на 2022 - 2023 роки.
ІІІ. Мета Програми
Програма розвитку молодіжної політики Семенівської територіальної громади на 2022-2023 роки розроблена з метою створення додаткових можливостей для становлення, розвитку та підвищення рівня конкурентоспроможності молоді, реалізації її конституційних прав і свобод, утвердження у молодіжному середовищі здорового способу життя, сприяння ініціативі та активності молодих громадян в усіх сферах життєдіяльності суспільства й держави
Програма ґрунтується на аналізі стану і проблем розвитку української молоді, результатів попереднього етапу реалізації державної молодіжної політики, а також враховує програмні вимоги і перспективи, декларовані в Національній молодіжній стратегії до 2030 року, яка передбачає запровадження нових підходів для розвитку молоді в Україні, враховує важливі аспекти, передбачені Цілями сталого розвитку України на період до 2030 року, молодіжними стратегіями та документами, що регламентують засади розвитку молодіжної політики ООН, Ради Європи та Європейського Союзу, а також демографічні, безпекові та економічні виклики.
Програма побудована з урахуванням вікових меж молоді віком від 14 до 35 років включно, у тому числі дітей віком від 14 до 18 років.
У Програмі визначаються загальні принципи, головні напрямки та основний зміст перспективних заходів щодо підтримки та захисту молодих громадян громади.
Програма окреслює орієнтири для всіх, хто займається забезпеченням духовно-культурного та фізичного розвитку молоді, формуванням патріотичної свідомості молоді, морально-правової культури, профілактикою негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищах, підтримкою розвитку молодіжного підприємництва тощо, та конкурентноспроможності зокрема.
Досягнення означеної мети вбачається у комплексному та системному підході всіх суб’єктів молодіжної політики шляхом координації зусиль та засобів; поліпшенні соціально-економічних, побутових умов життя молодих громадян, розвитку їх громадянської та трудової активності, формуванні духовної культури.
ІV. Основні завдання Програми
- підвищення безпечності середовища та посилення життєстійкості молоді;
- формування навичок здорового способу життя, розвиток фізичної культури, культури здорового харчування та психогігієни;
- забезпечення залучення молоді до участі у суспільному житті, підвищення її самостійності, конкурентоспроможності, формування громадянських компетентностей;
- підвищення мобільності, соціальної і культурної інтеграції молоді в суспільне життя України та світу.
V. Головні принципи Програми
1. Цілісність і наскрізність — будь-які рішення, спрямовані на розв'язання актуальних проблем молоді, повинні відповідати її інтересам, ураховувати специфічні потреби.
2. Участь — рішення, що стосуються молоді, ухвалюються за її участю.
3. Доказовість та науковість — всі рішення ґрунтуються на об'єктивній інформації про становище молоді у суспільстві, її цінностях, потребах та очікуваннях.
4. Інклюзивність — рішення сприяють розвитку самостійності молоді, створенню можливостей та усуненню бар'єрів, щоб жодна з її груп не була прямо чи опосередковано виключена із суспільства.
5. Рівність можливостей — рішення базуються на тому, що гідність людини є непорушною цінністю, незалежно від віку, статі, інвалідності, етнічного і соціального походження, релігійних та інших переконань, сімейного й майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.
VІ. Шляхи розв'язання проблем
З метою раціонального використання ресурсів Програма передбачає концентрацію зусиль на чотирьох пріоритетних напрямах:
- Безпека — підвищення безпечності середовища і посилення життєстійкості молоді.
- Здоров'я — формування навичок здорового способу життя, розвиток та збереження фізичної культури, культури здорового харчування та психогігієни.
- Спроможність — залучення молоді до участі у суспільному житті, підвищення її самостійності, конкурентоспроможності, формування у молоді громадянських компетентностей.
- Інтегрованість — підвищення мобільності, соціальної і культурної інтеграції молоді в суспільне життя України та світу.
Пріоритет 1. Безпека планується реалізувати за такими завданнями:
- Зниження рівня невизначеності зовнішнього середовища шляхом отримання знань про засади функціонування держави і суспільства.
- Посилення життєстійкості, що допомагає справлятися з небезпечними ситуаціями, асоціальною поведінкою, ризиками, які супроводжують перехід молоді від дитинства до дорослого життя.
- Розвиток безбар'єрного простору.
- Безпечне поводження із соціальними мережами та Інтернетом.
- Запобігання та протидія будь-яким формам насильства проти молоді (домашнє насильство, булінг (цькування), мобінг тощо).
- Формування у молодих батьків відповідального ставлення до виховання своїх дітей шляхом підвищення рівня власної поінформованості та адаптації найкращих світових практик з виховання дітей і батьківства.
- Популяризація та поширення практики позитивного батьківства.
- Надання психологічної допомоги, у тому числі молодим сім'ям.
- Підтримка і надання послуг молодим сім'ям, зокрема тим, що потрапили у складні життєві обставини.
Пріоритет 2. Здоров'я планується реалізувати за такими напрямами: