Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Проєкт рішення виконавчого комітету №8 «Про створення і використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій»

Кількість переглядів: 20
Скликання: 8 скликання 2023 року
Сесія: 11
Тип документу: Проєкт рішення виконавчого комітету
Дата: 16.08.2023
Номер документу: 8
Назва документу: Про створення і використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
Прикріплені файли:

Україна                                                                                              

  СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

                                                                            ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

ПРОЄКТ  РІШЕННЯ

 

від   ________ 2023 р.                                                              №

 

Про створення і використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

 

          Керуючись статтею 30, 33, 59, 73  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до пункту 15 статті 19, частини 3 статті 98 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій», та з метою визначення механізму створення, накопичення, зберігання та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території сільської  ради,  надання термінової допомоги постраждалому населенню ,організації належної роботи щодо використання місцевих матеріальних резервів та здійснення контролю за їх наявністю, виконавчий комітет сільської  ради

                                                  

ВИРІШИВ:

 

  1. Затвердити Порядок створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій  на території Семенівської сільської ради (додаток 1).
  2. Затвердити Номенклатуру та обсяги накопичення місцевого матеріального резерву з урахуванням видів, рівня та масштабів можливих надзвичайних ситуацій, прогнозованих обсягів робіт з ліквідації їх наслідків та забезпечення життєдіяльності постраждалого населення на території Семенівської  територіальної громади   (додаток 2).

           3.Визначити місцем розміщення місцевого матеріального резерву Семенівської  територіальної  громади будинок культури  за адресою: вул.Центральна, 28, село Закутинці, приміщення будинка культури (комунальна власність).

4.Начальнику відділу  фінансів під час внесення змін до сільського бюджету передбачати кошти на виконання заходів щодо поповнення місцевого матеріального резерву.

5.Координацію роботи щодо виконання рішення покласти на завідувача сектора архітектури, містобудування, екології та комунальної власності – головного архітектора Олега Повійчука.

6.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів  Ігоря Андрійчука.

 

 

Сільський голова                                                 Наталія СЕМЕНЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення

виконкому сільської ради

                                                             від 17.08.2023 р.     № __

 

ПОРЯДОК
створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Семенівської сільської територіальної громади

І.  Загальні положення

  1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог статті 98 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій»,  з метою організації належної роботи щодо створення та використання місцевого матеріального резерву, здійснення контролю за його наявністю.
  2. Порядок визначає основні напрямки створення та використання місцевого матеріального резерву у місцевій ланці територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту для здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги постраждалому населенню.
  3. Матеріальним резервом є запас будівельних і паливно-мастильних матеріалів, лікарських засобів та виробів медичного призначення, продовольства, техніки, технічних засобів та інших матеріальних цінностей, призначених для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів.
  4. Сектор архітектури,містобудування.екології та комунальної власності забезпечує згідно з відповідним рішенням виконавчого комітету сільської ради створення, накопичення, розподіл та видачу матеріально-технічних засобів ссільського  матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі засобів радіаційного і хімічного захисту для забезпечення непрацюючого населення і сил цивільного захисту, а також проведення заходів з життєзабезпечення постраждалого населення і надання йому допомоги.

 

ІІ. Створення місцевого матеріального резерву

 

  1. Місцевий матеріальний резерв (далі - матеріальний резерв) створюється Семенівською сільською радою для здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги постраждалому населенню.
  2. Створення, утримання та поповнення матеріального резерву здійснюється за рахунок коштів сільського  бюджету, а також може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.
  3. Номенклатура та обсяги матеріального резерву визначаються з урахуванням прогнозованих для території громади  видів та рівня надзвичайних ситуацій, обсягів робіт з ліквідації їх наслідків, розмірів заподіяних збитків, обсягів забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.
  4. Місця розміщення матеріального резерву, його номенклатура, обсяги та плани (графіки) накопичення затверджуються рішенням виконавчого комітету сільської  ради з урахуванням пропозицій підрозділів Головного управління ДСНС України у Житомирській  області, інших зацікавлених секторів і відділів сільської ради ради.

Матеріально-технічні цінності, зараховані до матеріального резерву, розміщуються на об'єктах підприємств, установ, організацій, призначених або пристосованих для їх зберігання, у тому числі на об'єктах підрозділів Головного управління ДСНС України у Житомирській області, згідно з укладеними договорами з урахуванням оперативної доставки резерву до зон можливих надзвичайних ситуацій. При цьому перевага надається комунальним підприємствам і установам.

  1. Матеріальні цінності, що надходять до матеріального резерву, повинні мати сертифікат відповідності на весь нормативний строк їх зберігання.
  2. Накопичення матеріального резерву здійснюється за планами (графіками) накопичення та номенклатурою, в межах коштів, виділених з сільського бюджету та інших незаборонених законодавством джерел.

Поновлення матеріального резерву, що був використаний під час запобігання або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснюється за рахунок коштів, передбачених у сільському  бюджеті на його створення і накопичення.

ІІІ. Використання матеріального резерву

  1. Матеріальний резерв використовується виключно для:

- здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій; ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів;

- надання постраждалому населенню необхідної допомоги для забезпечення його життєдіяльності;

- розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування постраждалого населення;

- забезпечення паливно-мастильними та іншими витратними матеріалами транспортних засобів підприємств та громадян, залучених для евакуації постраждалого населення із зони надзвичайної ситуації, можливого ураження.

  1. Матеріальний резерв залучається для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій місцевого рівня, а також у разі недостатньої наявності об'єктового матеріального резерву або повного його використання за зверненням керівника відповідного суб'єкту господарювання.

Залучення матеріального резерву для проведення заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, здійснюється на основі даних моніторингу, експертизи, досліджень та прогнозів щодо можливого перебігу подій з метою недопущення їх переростання у надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру або пом'якшення її можливих наслідків.

  1. Використання матеріального резерву здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради та/або сільської  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (далі - комісія з питань ТЕБ і НС), прийнятого відповідно до поданого мотивованого звернення керівника підприємства, установи, організації.

Таке звернення подається на підставі документів, що містять обґрунтування необхідності залучення (використання) матеріальних цінностей місцевого матеріального резерву для вжиття заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям (небезпечним подіям), забезпечення життєдіяльності населення, виробничої діяльності або захисту територій від загрозливих природних процесів.

  1. На підставі рішення виконавчого комітету сільської  ради та/або рішення сільської  комісії з питань ТЕБ і НС підприємство або фізична особа, що утримує (зберігає) місцевий матеріальний резерв (далі - утримувач резерву), забезпечує відпуск матеріально-технічних цінностей спеціалізованим службам цивільного захисту, відповідним підприємствам, установам, організаціям для забезпечення виконання завдань, викладених у п. 1 цього розділу.

Копії накладних та інформацію про залишки матеріально-технічних засобів матеріального резерву надаються виконавчому комітету сільської  ради та/або голові сільської комісії з питань ТЕБ і НС протягом двох годин після їх видачі.

  1. Віповідальна особа з питань цивільного захисту,староста,, керівники суб'єктів господарювання, інші посадові особи, яким відповідно до рішення видано матеріально-технічні цінності місцевого матеріального резерву, у двотижневий термін надають звіти про їх використання голові комісії через  сектор архітектури.містобудування ,екології та комунальної власності сільської  ради.
  2. Матеріально-технічні цінності місцевого матеріального резерву, придбані за рахунок коштів сільського бюджету:

обліковуються утримувачем матеріального резерву;

відпускаються відповідно до п.4 цього розділу на підставі накладних на відпуск, виданих утримувачем матеріального резерву;

списуються з обліку утримувачем резерву на підставі звітних документів про їх використання.

Утримувачі резерву несуть відповідальність за наявність та збереженість матеріально-технічних цінностей, їх стан, облік та списання.

Облік та списання матеріально-технічних засобів матеріального резерву здійснюється відповідно до порядку, встановленого чинним законодавством.

  1. Видача, використання, списання цінностей або повернення до складу матеріального резерву майна довготривалого (багаторазового) використання, здійснюються на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради  та/або сільської  комісії з питань ТЕБ і НС з подальшим оформленням необхідних документів (актів, накладних, нарядів, звітів тощо) згідно з вимогами законодавства з питань фінансово-господарської діяльності.

Кошти, отримані внаслідок реалізації матеріальних цінностей, спрямовуються на придбання і закладення до матеріального резерву аналогічних матеріальних цінностей.

  1. Доставка матеріальних цінностей місцевого резерву до зони надзвичайної ситуації за окремим розпорядженням голови сільської комісії з питань ТЕБ і НС покладається на структурні підрозділи сільської  ради, виконавчі органи сільської ради,  , суб'єкти господарювання, на об'єктах (території) яких сталася надзвичайна ситуація, або інші юридичні особи.
  1. Звітність, контроль та відповідальність

          1. Сектор архітектури,містобудування .екології та комунальної власності сільської  ради:

  • здійснює постійний моніторинг стану накопичення і поновлення місцевого матеріального резерву та щокварталу інформує Департамент з питань цивільного захисту населення  та оборонної роботи Житомирської облдержадміністрації за формою, затвердженою наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 11.10.2014 № 578 «Про Табель термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту»;
  • розробляє та надає пропозиції щодо внесення змін і доповнень до номенклатури і обсягів місцевого матеріального резерву, готує бюджетні запити на фінансування заходів з його створення, нарощування і своєчасного поновлення;
  • контролює роботу щодо створення, накопичення, збереження та використання об'єктових матеріальних резервів.

          2. Керівники підприємств та установ,фізичні особи, на балансі яких перебуває місцевий   матеріальний резерв, повинні щороку проводити перевірку наявності, якості, умов зберігання, готовності до використання матеріальних цінностей та надавати відповідну інформацію виконавчому комітету сільської ради та/або сільській  комісії з питань ТЕБ і НС через сектор архітектури,містобудування .екології та комунальної власності сільської  ради.

Забезпечувати належне зберігання матеріально-технічних засобів місцевого матеріального резерву, що перебувають на його балансі, підтримання їх у постійній готовності до використання для попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

          3. Відповідальність за створення, утримання і використання місцевого матеріального резерву несуть керівники підприємств та установ, фізичні особи, призначених утримувачами (зберігачами) матеріального резерву, згідно з чинним законодавством.

 

Секретар ради                                                       Олена ГОРТОВЛЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення

виконкому сільської ради

                                                             від 17.08.2023 р.     № __

Номенклатура

матеріального  резерву матеріально-технічних засобів щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків

 

Найменування матеріально-технічних засобів

Одиниця виміру

Кількість

Матеріальні засоби для захисту населення  в районах можливого підтоплення

1

Талони на бензин А- 95

літр

200

2

Мішок для сипучих матеріалів

шт

200

3

Насос для відкачування рідини

шт

2

4

Рукав для насоса

м

80

Матеріальні засоби для захисту населення у районах радіаційного,хімічногозабруднення та біологічного зараження.

1

Протигази із комбінованими фільтрувальними коробками

шт

1000

2

Респіратори протипилові

шт

800

Матеріальні засоби для захисту населення у районах пожеж і вибухів

1

Ломи звичайні

шт

5

2

Лопати штикові

шт

10

3

Лопати совкові

шт

10

4

Сокира

шт

10

5

Електрогенератор 5 КВТ

шт

1

6

Подовжувачі

м

60

7

Стрічка сигнальна

м

200

Матеріальні засоби для відновлення  інфраструктури,підтримання  життєзабезпечення  населення

1

Шифер 8-ми хвильовий

шт

200

2

Цвяхи шиферні

кг

30

3

Цвяхи (мм)70,100,125.150

кг

100

4

             Обігрівачі електричні

шт

3

5

Обігрівачі на твердому паливі з  комплектом труб

шт

3

6

           Ковдри бавовняні

шт

54

7

       Матраси

шт

54

8

      Ємності для питної води

шт

1

9

     Комплекти посуду

К-т

10

 

Секретар ради                                                                     Олена ГОРТОВЛЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь