Проєкт рішення сесії №2 пленарне засідання «Про утворення Відділу фінансів Семенівської сільської ради, як юридичної особи»
Скликання: | 8 скликання |
Сесія: | 2 |
Тип документу: | Проєкт рішення сесії |
Дата: | 24.12.2020 |
Номер документу: | 2 пленарне засідання |
Назва документу: | Про утворення Відділу фінансів Семенівської сільської ради, як юридичної особи |
Прикріплені файли: |
|
Україна
СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я
Друга сесія VΙIІ скликання
від грудня 2020 року №
Про утворення
Відділу фінансів
Семенівської сільської ради,
як юридичної особи
Заслухавши сільського голову Семенюк Н.В. щодо утворення виконавчого органу – Відділу фінансів Семенівської сільської ради та з метою забезпечення повноважень у сфері фінансів, відповідно до Бюджетного кодексу України, керуючись частиною 1 статті 87 Цивільного кодексу України, пунктом 2 частини 2 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» із внесеними до нього змінами, сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Створити виконавчий орган ради – Відділ фінансів Семенівської сільської ради у статусі юридичної особи публічного права за адресою: 13374, Житомирська обл., Бердичівський район, с. Хажин, вул.Двірська, буд. 42, з 01.01.2021 року.
- Надати право сільському голові перевести з посади начальника відділу фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестицій апарату Семенівської сільської ради Баценюк Олену Сергіївну на посаду начальника відділу фінансів Семенівської сільської ради.
- Надати дозвіл на виготовлення печатки та покласти персональну відповідальність за збереження та використання її на начальника відділу фінансів.
4. Затвердити Положення про Відділ фінансів Семенівської сільської ради. (додається).
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Семенівської сільської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності та гуманітарних питань (освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я та соціального захисту).
Сільський голова Н.В.Семенюк
Додаток
до рішення Семенівської
сільської ради № від 2020 року.
ПОЛОЖЕННЯ
про Відділ фінансів Семенівської сільської ради
Розділ І. Загальні положення
1.1. Відділ фінансів Семенівської сільської ради (далі – Відділ) є виконавчим органом ради громади.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним раді громади, підпорядкованим виконавчому комітету, сільському голові. Відділ є відповідальним за виконання частини повноважень виконавчих органів ради, покладених на нього у встановленому порядку.
1.3. Відділ в своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним та Податковим кодексами України, Законами України, Указами Президента України, постановами Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, рішеннями сільської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови прийнятими у межах їх компетенції, а також цим Положенням.
1.4. Працівники апарату Відділу є посадовими особами та службовцями органу місцевого самоврядування. Структура та чисельність Відділу затверджується сесією сільської ради. Штатний розпис відділу та кошторис затверджує сільський голова за поданням начальника відділу.
1.5. Відділ фінансів виконавчого комітету Семенівської сільської ради є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки у територіальних представництвах Державного казначейства України, печатку із своїм найменуванням та зображенням Державного герба України, бланк встановленого зразка та має право у межах своїх повноважень укладати від свого імені угоди з юридичними і фізичними особами, мати майнові і немайнові права, нести зобов’язання, бути позивачем і відповідачем у судах.
1.6. Юридична адреса відділу:13374, Житомирська обл., Бердичівський район, с. Хажин, вул. Двірська, буд. 42.
1.7. Відділ є неприбутковою бюджетною установою. Фінансово-господарська діяльність здійснюється на основі його кошторису.
1.8. Джерелами формування коштів Відділу є:
- кошти сільського бюджету;
- інші кошти, що передбачаються відділу відповідно до чинного законодавства України.
1.9. Відділ фінансів Семенівської сільської ради є головним розпорядником бюджетних коштів.
1.10. Повне найменування: Відділ фінансів Семенівської сільської ради.
1.11. Майно Відділу є комунальною власністю та належить йому на правах оперативного управління. Майно Відділу не підлягає вилученню або передачі будь-яким підприємствам, установам, організаціям, крім випадків, передбачених законодавством, та не може бути предметом застави.
1.12. Бухгалтерський облік, складання фінансової звітності, фінансово-господарська діяльність Відділу фінансів ведеться самостійно головним спеціалістом відділу фінансів який відповідальний за ведення бухгалтерського обліку та звітності відповідно до розподілу обов’язків, які затверджені наказом начальника відділу.
Розділ ІІ. Основні завдання та функції відділу
Відділ утворено для здійснення організаційно-функціональних повноважень у фінансовій сфері з метою забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку громади, ефективного використання її фінансових ресурсів.
2.1. Основними завданнями Відділу є:
- забезпечення реалізації державної бюджетної політики, дотримання законодавства та виконання функцій управління у сфері: економічного розвитку, інвестицій, регуляторної діяльності.
- складання проекту та прогнозу бюджету громади і забезпечення його виконання відповідно до вимог бюджетного законодавства;
- здійснення у встановленому законом порядку фінансування видатків з бюджету громади;
- підготовка програм соціально-економічного розвитку громади, інших сільських програм в межах компетенції, подання їх на затвердження сільській раді, організація їх виконання, подання сільській раді звітів про хід і результати виконання цих програм;
- підготовка пропозицій щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку Семенівської сільської територіальної громади;
- здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами і організаціями законодавства щодо використання ними бюджетних коштів та коштів цільових фондів, утворених сільською радою;
- здійснення загальної організації та управління виконанням бюджету громади, координація діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;
- контроль виконання кошторисів витрат, стану розрахунків з підприємствами, установами та організаціями.
2.2 Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:
- здійснює розробку проекту рішень сільської ради, виконавчого комітету сільської ради, інших нормативно-правових актів, які регулюють бюджетно-економічні правовідносини. Погоджує та приймає участь в розробці проектів нормативно-правових актів, розробниками яких є інші виконавчі органи сільської ради;
- здійснює фінансування розпорядників бюджетних коштів;
- організовує роботу, пов’язану із складанням проекту та прогнозу сільського бюджету, за дорученням керівництва сільської ради визначає порядок і терміни подання структурними підрозділами виконкому сільської ради матеріалів для підготовки проекту сільського бюджету;
- розробляє і доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів, визначає порядок та терміни розроблення бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів, проводить на будь-якому етапі складання і розгляду сільського бюджету аналіз бюджетного запиту щодо його відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів;
- приймає рішення про включення бюджетного запиту до пропозиції проекту сільського бюджету;
- подає на розгляд виконавчого комітету та ради проект бюджету громади, аналізує соціально – економічні показники розвитку територіальної громади та враховує їх під час складання проекту та прогнозу сільського бюджету;
- складає розпис доходів і видатків місцевого бюджету, забезпечує його виконання, готує:
- пояснювальну записку про виконання сільського бюджету;
- зведення планів по мережі, штатах та контингентах установ, що фінансуються з бюджету громади;
- пропозиції щодо внесення змін до розпису у межах річних бюджетних призначень;
- здійснює у встановленому порядку взаємні розрахунки бюджету сільської ради з іншими рівнями бюджетів;
- забезпечує протягом бюджетного періоду відповідність розпису бюджету громади встановленим бюджетним призначенням;
- здійснює аналіз виконання дохідної частини бюджету, та контролює ефективне використання бюджетних коштів;
- здійснює контроль за повнотою надходження коштів за всіма видами надходжень, у тому числі у розрізі платників;
- забезпечує цільове використання коштів з Державного бюджету України передбачених для бюджету громади;
- здійснює підготовку та оформлення документів на отримання короткотермінових позичок на покриття касових розривів для бюджету громади, адміністрування інших залучених фінансів;
- забезпечує захист фінансових інтересів держави та місцевого самоврядування та здійснює у межах своєї компетенції контроль за дотриманням бюджетного законодавства;
- приймає участь у розробці бюджетних програм та опрацьовує отримані документи та інформацію, що стосується питань порушених в конкретній бюджетній програмі, протягом року здійснює аналіз їх виконання, контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів відповідно до напрямів діяльності бюджетних програм;
- готує проекти рішень Семенівської сільської ради та виконавчого комітету Семенівської сільської ради, розпорядження Семенівського сільського голови з питань, що входять до компетенції Відділу;
- розглядає та погоджує кошториси і штатні розписи бюджетних установ та організацій, що фінансуються з бюджету громади;
- інформує про хід виконання бюджету громади у поточному бюджетному періоді та підсумки виконання бюджету за рік;
- здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства та інших нормативних актів з фінансово-бюджетних питань;
- здійснює у встановленому порядку організацію та управління виконання місцевого бюджету, координує в межах своєї компетенції діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;
- готує зміни, що вносяться до бюджету сільської ради та проводить моніторинг таких змін;
- розглядає звернення та готує пропозиції для прийняття рішень про виділення коштів з резервного фонду бюджету сільської ради;
- готує пропозиції про доцільність запровадження місцевих податків, зборів, а також пільг;
- готує пропозиції щодо визначення додаткових джерел фінансових ресурсів;
- приймає участь у розробці пропозицій та підготовці нормативних та інших актів у формі рішень та розпоряджень щодо вдосконалення структури органу місцевого самоврядування, визначенні чисельності та видатків на їх утримання та здійснює контроль за дотриманням чинного законодавства у витрачанні коштів на ці цілі, бере участь у підготовці розпоряджень про встановлення посадових окладів, надбавок, доплат працівникам сільської ради,
- здійснює контроль за правильним використанням фонду оплати праці, дотриманням встановлених штатів, посадових окладів, кошторисів адміністративно-господарських та інших витрат, а також дотриманням фінансової дисципліни;
- забезпечує розроблення проектів нормативно-правових актів, які виносяться на розгляд виконавчого комітету та сесій сільської ради в межах компетенції відділу;
- здійснює розгляд та візування договорів та угод;
- забезпечує зберігання фінансових документів та передачу до архіву;
- готує та подає сільській раді офіційні висновки про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду бюджету громади для прийняття рішення про внесення змін до нього;
- виконує роботи з прогнозування економічного та соціального розвитку громади, розробляє проекти місцевих, регіональних і міжрегіональних програм та приймає участь в їх реалізації; розробляє проект стратегії розвитку громади, забезпечує координацію виконання стратегії розвитку;
- підготовка матеріалів для розгляду на сесіях сільської ради питань щодо затвердження та стану виконання щорічної Програми економічного і соціального розвитку Семенівської сільської територіальної громади;
- формування та подання голові сільської територіальної громади переліку цільових програм, які передбачаються до виконання у зазначеному періоді з відповідним використанням бюджетних коштів;
- підготовка пропозицій щодо забезпечення комплексного розвитку населених пунктів громади та подання сільському голові пропозицій з цих питань;
- проведення формування та реалізація державної регуляторної політики, державної політики щодо підтримки розвитку малого та середнього підприємництва;
- здійснення заходів щодо залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги на розвиток інфраструктури громади;
- надає зацікавленим суб’єктам підприємницької діяльності громади, незалежно від форм власності, інформацію стосовно ділових пропозицій іноземних підприємств щодо співробітництва та сприяє популяризації пропозицій підприємств на території громади та за межами України;
- організовує в межах своїх повноважень роботу із залучення в громаду грантів, міжнародної технічної допомоги;
- забезпечує контроль за виконанням показників програм економічного і соціального розвитку громади;
- розробляє та організовує реалізацію заходів, спрямованих на нарощування інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату в громаді;
- розробляє пропозиції щодо фінансово-економічного обґрунтування обсягів закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок коштів бюджету;
- здійснює повноваження щодо залучення вітчизняних і іноземних інвестицій та організації роботи з їх використання для фінансування розвитку пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку Семенівської сільської територіальної громади;
- проводить моніторинг та бере участь у проектах інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку;
- бере участь у здійсненні заходів щодо координації закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів сільського бюджету;
- здійснює перевірки фінансової діяльності, стану збереження коштів і матеріальних цінностей, достовірності бухгалтерського обліку та звітності у бюджетних установах, підприємствах та організаціях, що перебувають у комунальній власності громади та утримуються за рахунок коштів з сільського бюджету;
- розробляє і надає сільському голові пропозиції щодо збільшення доходів сільського бюджету, економного та ефективного використання матеріальних та фінансових ресурсів,
- здійснює інші, функції, пов’язані з виконанням покладених на нього завдань;
- відділ забезпечує обслуговування установ сільської ради.
Розділ ІІІ. Права відділу
Відділ має право :
- надавати запити у встановленому законодавством порядку до структурних підрозділів виконкому, установам та організаціям, які являються розпорядниками нижчого рівня або одержувачами коштів, щодо отримання інформації, документів і матеріалів, необхідних для виконання покладених на нього завдань;
- одержувати в установленому порядку від виконавчих органів сільської ради, державної казначейської служби, державної податкової служби, інших державних органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, матеріали та інші документи, необхідні для складання проекту та прогнозу бюджету громади та аналізу його виконання;
- залучати фахівців інших структурних підрозділів сільської ради, підприємств установ та організацій, об’єднань громадян до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- вносити до керівництва сільської ради пропозиції про поліпшення фінансово-економічної діяльності;
- здійснювати всебічний контроль за суворим дотриманням фінансової дисципліни;
- у встановленому порядку та у межах своєї компетенції призупиняти бюджетні асигнування відповідно до ст. 117 Бюджетного кодексу України та вживати заходів до розпорядників і одержувачів бюджетних коштів за вчинені ними бюджетні правопорушення, передбачені ст. 118 Бюджетного кодексу України;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
- вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу.
Розділ ІV. Відповідальність відділу
4.1. Персональну відповідальність за роботу Відділу та належне здійснення покладених на нього завдань та функцій несе начальник Відділу.
4.2. Працівники Відділу можуть бути притягнуті до цивільної, адміністративної, кримінальної та інших видів відповідальності у випадках та у порядку, передбачених чинним законодавством України.
4.3. Працівники несуть відповідальність за своєчасне та належне виконання обов’язків, передбачених даним Положенням і посадовими інструкціями, в порядку, визначеним чинним законодавством.
Розділ V. Організація роботи відділу
5.1 Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється сільським головою в установленому чинним законодавством порядку.
5.2. У разі тимчасової відсутності начальника відділу (відрядження, відпустки, тимчасової втрати працездатності тощо) виконання його обов’язків покладається на заступника або іншого працівника відділу, відповідно до розпорядження сільського голови.
5.3. Начальник відділу:
- здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань;
- організовує роботу відділу відповідно до чинного законодавства, керує розробкою та впровадженням заходів щодо дотримання державної та фінансової дисципліни;
- визначає оптимальну структуру відділу та чисельність його працівників;
- розробляє функціональні обов’язки та посадові інструкції працівників відділу, визначає міру їх відповідальності;
- затверджує розпис доходів і видатків сільського бюджету на рік і тимчасовий розпис на відповідний період, забезпечує відповідність розпису сільського бюджету встановленим бюджетним призначенням;
- вживає заходів щодо вдосконалення організації та підвищення ефективності роботи відділу;
- звітує перед сільським головою про виконання покладених на відділ завдань та затверджених планів роботи;
- представляє інтереси відділу у взаємовідносинах з іншими виконавчими органами сільської ради, структурними підрозділами сільської ради, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями;
- видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням;
- подає на затвердження сільському голові проєкти кошторису та штатного розпису відділу в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;