Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Проєкт рішення сесії №9 «Про затвердження Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки по Семенівській сільській раді на 2021-2025 роки»

Кількість переглядів: 154
Скликання: 8 скликання
Сесія: 5
Тип документу: Проєкт рішення сесії
Дата: 08.04.2021
Номер документу: 9
Назва документу: Про затвердження Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки по Семенівській сільській раді на 2021-2025 роки
Прикріплені файли:

 

Фото без опису

Україна

СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ  

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П Р О Є К Т Р І Ш Е Н Н Я

 

П’ята сесія                                                                        VΙIІ скликання                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

від   квітня 2021 р.                                                             №  

 

Про затвердження Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки по Семенівській сільській раді на 2021-2025 роки

 

 

Відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та з метою створення умов для охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності мешканців, що є невід'ємною умовою сталого економічного та соціального розвитку території громади, керуючись ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",  сільська рада                                       

ВИРІШИЛА:

     1.Затвердити  Програму охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки по Семенівській сільській раді на 2021-2025 роки (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, комунальної власності та планування соціально – економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                                  Наталія СЕМЕНЮК

 

 

Затверджено

рішенням Семенівської сільської

ради   VIIІ скликання

від  2021 року №

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 охорони довкілля,

раціонального використання природних

ресурсів та забезпечення екологічної

безпеки по Семенівській сільській раді

на 2021-2025 роки

 

 

 

 

 

 

 

с. Семенівка

2021 рік

 

 

Паспорт Програми

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Семенівська сільська рада

2.

Назва розпорядчого документа органу виконавчої влади при розробленні Програми

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанова КМУ від 17.09.1996 року №1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів»

3.

Розробник Програми

Семенівська сільська рада

4.

Співрозробники Програми

Відділ фінансів Семенівської сільської ради, старости

5.

Відповідальний виконавець Програми

Семенівська сільська рада

6.

Учасники Програми

Семенівська сільська рада, Відділ фінансів Семенівської сільської ради

7.

Термін реалізації Програми

2021 - 2025 роки

8.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Бюджет територіальної громади, інші джерела фінансування, незаборонені законодавством, кошти потенційних інвесторів.

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

   В межах фінансових можливостей бюджету громади (власні кошти та кошти за рахунок зборів за забруднення навколишнього середовища та екологічного податку, грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності)

 

 

 

 

 

 

 

1. Загальна частина

Виконання заходів Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки   в Семенівській сільській раді на 2021-2025 роки (далі - Програма) – це   послідовний крок до реалізації державної екологічної політики  України та  раціональне використання фінансових ресурсів, покращення впливу на навколишнє середовище, облаштування та прибирання стихійних сміттєзвалищ, забезпечення екологічної безпеки.

Необхідно постійно дбати про догляд за зеленими насадженнями, використовувати навколишнє природне середовище з користю для населення, поліпшуючи грунтозахисні системи, створюючи захисні зелені лісосмуги, здійснюючи інші заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Зелені насадження займають важливе місце у вирішенні проблем охорони і поліпшення стану навколишнього середовища, виконують комплекс оздоровчих, рекреаційних, захисних функцій, виступають стабілізатором екологічної рівноваги.      Зелені насадження є важливим компонентом навколишнього середовища, що має значний вплив на його містобудівні та естетичні ландшафтні характеристики.

Накопичення побутового сміття в лісозахисних смугах, впродовж автомобільних доріг, в лісонасадженнях та поблизу водойм, в зоні житлової забудови  є одним із потенційних джерел забруднення довкілля і являють собою велику загрозу навколишньому природному середовищу та підлягають утилізації. Тому одним із пріоритетних питань захисту навколишнього природнього середовища  території громади на даному етапі є організація робіт по вивозу відходів та локалізація стихійних звалищ.

Програма розроблена з метою  забезпечення екологічної безпеки, захисту життя і здоров’я мешканців територіальної громади від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонії взаємодії суспільства і природи.

2. Мета Програми

Основною метою Програми є охорона, збереження та відтворення існуючих зелених насаджень, їх гармонійне поєднання з ландшафтом населених пунктів, утримання у здоровому впорядкованому стані стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень, що забезпечить збалансований розвиток зеленої зони та виконання нею екологічних соціально-економічних  функцій.

Програма виконується за рахунок власних надходжень, коштів із зборів за забруднення навколишнього середовища та екологічного податку, грошових стягненнь за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.

 

3. Основні завдання Програми

Екологічна ситуація на території Семенівської громади характеризується відносною стабільністю показників - однак багато проблем потребують вирішення:

  1. Несанкціоноване розміщення твердих побутових відходів населення є суттєвим чинником негативного впливу на земельні та водні ресурси сільської ради і здоров’я людей. Накопичення побутового сміття в лісозахисних смугах вдовж автомобільних доріг, в лісонасадженнях,  поблизу ставків, малих водотоків та водних об’єктів, в зоні житлової забудови - є одним із потенційних джерел забруднення довкілля і являють собою велику загрозу навколишньому природному середовищу та підлягає утилізації. Тому одним із пріоритетних питань захисту навколишнього природного середовища на території ради є локалізація стихійних звалищ.

 

2. Стан озеленення на території громади потребує подальшого розширення та коригування.

Озеленення має велике значення:

  • зелені насадження значно зменшують наявність пилу й аерозолів в повітрі, відіграють роль фільтру;
  • зелені насадження впливають на формування мікроклімату, діють на тепловий режим, вологість і ступінь рухомості повітря;
  • декоративні рослини створюють широкі можливості для архітектурних композицій і планування громади;
  • зелені насадження — місце активного й пасивного відпочинку населення.

Насадження обмеженого користування представлені озелененими територіями присадибної забудови, шкіл, дитячих садків та інші.

Зелені насадження формують ландшафт населених пунктів, є місцем повсякденного відпочинку населення, вони покращують природне середовище.

Стан зеленої зони громади такий, що значна частина зелених насаджень досягла вікової межі і потребує негайної заміни в зв’язку із тим, що більшість із них фаутні, напівсухі і знаходяться в аварійному стані; загрожують безпеці людей, будівель та автотранспорту. 

Розвиток зеленого господарства виконується переважно за рахунок створення локальних зелених зон: паркових насаджень, скверів, фруктових садів.

Актуально на сьогодні: забезпечення обслуговування зелених насаджень  в межах адміністративних будівель, бюджетних установ громади та жилої забудови (прибудинкових територій житлових масивів, вздовж  вулиць та доріг населених пунктів; оновлення існуючих насаджень і створення нових скверів та зеленої зони; ліквідація сухостою, аварійних , фаутних  та уражених дерев).  

 

Заходи з озеленення  – висадка однорічних та багаторічних насаджень, посадка нових зелених насаджень біля адміністративних будівель громади, бюджетних установ та підприємств комунальної форми власності,  в придорожніх смугах; озеленення вулиць та розширення паркових зон. Утримання клумб, квітників парків та скверів.

  1. Боротьба з карантинними  бур‘янами. Внаслідок масового розповсюдження карантинних рослин на території громади створилася загроза втрати земель для сільськогосподарського виробництва та заподіяння шкоди здоров’ю місцевого населення.

Основними місцями поширення цих культур є відомчі смуги автомобільних та залізничних шляхів, узбіччя польових доріг, пустирі, звалища, береги річок, яри, присадибні ділянки. Захоплюючи нові площі карантинні рослини пригнічують іншу рослинність, порушують нормальне природне функціонування місцевих екологічних систем і створюють навколо себе власну екосистему, неприйнятну для природи нашої  місцевості.

Найефективніші  засоби  боротьби – хімічний або механічний, які потрібно використовувати навесні на початку вегетаційного періоду. Проти карантинних рослин рекомендується застосовувати препарати гліфосатної групи, у тому числі: раундап, чистопол, антибур’ян, напал, торнадо.

 

4. Існуючий  екологічний стан водоймВодні ресурси перебувають у критичній ситуації, так  як за час існування водойм за рахунок наносів відбулося замулення, внаслідок чого утворились мілководні зони, які поросли очеретом, тростиною і поступово перетворюється у болото. На цих ділянках створюється несприятливі екологічні умови. Заболочення території сприяє розмноженню різних інфекційних мікроорганізмів.


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь