До уваги платників податків!!! Фізичні особи – підприємці зобов'язані вести облік доходів та зберігати первинні документи
До уваги платників податків!!!
Фізичні особи – підприємці зобов'язані вести облік доходів та зберігати первинні документи
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області нагадує, що з 1 січня 2021 року для фізичних осіб – підприємців змінено порядок ведення обліку доходів і витрат. Зокрема, фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності за встановленою формою в паперовому чи електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет. Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначається Міністерством фінансів України.
Слід зазначити, що на сьогодні і до моменту затвердження нової форми залишається чинною діюча Книга обліку доходів і витрат.
Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, мають право вести облік у довільній формі як у паперовому так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, можуть вести облік у довільній формі як у паперовому так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення доходів та витрат.
Також з 1 січня 2021 року скасовано вимогу для платників єдиного податку щодо реєстрації Книги у податкових органах. Крім цього, зміни щодо форми ведення обліку доходів і витрат не відміняють обов'язку для всіх платників податків щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та податкових зобов'язань, на підставі первинних документів та їх належне зберігання.
Слід зазначити, що первинні документи та Книги обліку, які ведуть фізичні особи-підприємці необхідно зберігати протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Також звертаємо увагу, що відповідно до пункту 121.1. статті 121 Податкового кодексу, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 Податкового кодексу строків їх зберігання передбачено штраф в розмірі 1020 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області