Рятувальники нагадали про правила безпечної поведінки на льоду.

Дата: 08.12.2023 10:20

Рятувальники нагадали про правила безпечної поведінки на льоду.

З метою запобігання загибелі людей на водоймах, працівники Бердичівського районного управління провели інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами району щодо безпечного перебування на замерзлих водоймах.

Під час інформаційно-роз’яснювальної роботи, надзвичайники рекомендували не виходити на тонку кригу. Рятувальники наголосили на обов’язковому дотриманні правил безпеки та розповіли, як необхідно діяти, якщо провалився під лід.

Фахівці ДСНС вручили інформаційні листівки й закликали людей за жодних умов не ризикувати життям!

Нагадуємо основні правила перебування на кризі, а саме:

• забороняється виходити на тонкий лід;

• міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2–3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена);

• небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інші, небезпечний – каламутний, мало-прозорий і білий лід;

• забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих;

• під час підлідного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи.

Бережіть себе та у випадку надзвичайних ситуацій, телефонуйте за номером 101!