A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Про організацію харчування учнів закладів  загальної середньої освіти Семенівської об'єднаної  територіальної громади

                                  Україна                                 

      •                      СЕМЕНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

       РІШЕННЯ

 

 Тридцять четверта сесія                                                     VII скликання

 

 від 17  грудня  2019року                                                           №  782

 

Про організацію харчування учнів

закладів  загальної середньої освіти

Семенівської об'єднаної  територіальної громади

 

 

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання», «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постановами Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 № 258 «Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», від 19.06.2002 № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 № 850), від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від 02.02.2011 № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», спільним наказом Міністерства освіти  і науки України та Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» №242/329 від 01.06.2005 р. сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити вартість харчування 1 дитинодня учнів закладів загальної середньої освіти Семенівської об'єднаної територіальної громади на 2020 рік в розмірі не більше 17 грн.74 коп.

            2. Забезпечити організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти Семенівської об'єднаної  територіальної громади у 2020 році із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей учасників АТО, учасників операції Об’єднаних сил, дітей з інвалідністю за  рахунок коштів місцевого бюджету.
            3. Затвердити Положення про порядок харчування учнів закладів загальної середньої освіти Семенівської об'єднаної територіальної громади (додається).

            4. Контроль за виконанням даного рішення  покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету, комунальної власності та планування соціально-економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                                     Н.В.Семенюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням сесії Семенівської

сільської ради від 17.12.2019 р. №782

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок харчування учнів закладів загальної середньої освіти

Семенівської  об’єднаної територіальної громади

1. Учні закладів загальної середньої освіти Семенівської об’єднаної територіальної громади  харчуються за  схемою:

за рахунок  коштів місцевого бюджету здійснюється харчування  учнів:

  • з числа дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, протягом усього періоду навчання;
  • з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • з числа дітей з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • з числа дітей  учасників АТО, учасників операції Об’єднаних сил;
  • з числа дітей з інвалідністю.

Інші учні харчуються за власні кошти батьків або осіб, що їх замінюють.

2. Встановлюється режим харчування:

одноразовий (обід)  -  для учнів 1-11 класів;

3. Режим харчування учнів, що проживають у сім`ях і харчуються за власні кошти батьків або осіб, що їх замінюють, визначається керівником відповідного закладу освіти, відповідно до заяви батьків або осіб, що їх замінюють, з урахуванням функціональних можливостей їдальні.

4. Для визначення контингенту учнів 1-11 класів з малозабезпечених сімей необхідні подати документи: заява батьків учня, довідка про перебування на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення району.

5. Контингент учнів 1-11 класів з малозабезпечених сімей визначається щорічно до 1 вересня, у разі потреби упродовж навчального року до нього вносяться необхідні доповнення та зміни, що затверджується наказом  керівника  закладу освіти.

6. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, повинні мати документи, що підтверджують відповідний статус.

7. Процес організації харчування дітей у закладах загальної середньої освіти складається з: відпрацювання режиму і графіка харчування дітей; визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини; приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості; складання меню-розкладу; виготовлення страв; ведення обліку дітей, які отримують безоплатне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; контроль за харчуванням; інформування батьків про організацію харчування дітей у закладі.

8. Керівником закладу загальної середньої освіти затверджуються примірні двотижневі меню, які погоджуються з територіальною установою Держпродспоживслужби. 
9. Наказом керівника закладу загальної середньої освіти призначається особа, відповідальна за організацію харчування дітей. До його обов'язків входять: відпрацювання режиму і графіка харчування дітей, режиму чергування педагогічних працівників в обідній залі; опрацювання інформації щодо кількості дітей, які потребують гарячого харчування (у тому числі дітей пільгових категорій); участь у бракеражі готової продукції (за відсутності  медичного  працівника); контроль за додержанням дітьми правил особистої гігієни та вживанням готових страв, буфетної продукції; контроль за санітарно-гігієнічним станом обідньої зали тощо. 
10. Облік дітей, охоплених безоплатним харчуванням, здійснює класний керівник, який вчасно повідомляє про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування. 
11. Працівники, пов'язані з організацією харчуванням дітей, повинні проходити обов'язкові медичні огляди відповідно до чинного законодавства. 
12. Відповідальність за безпеку і якість продуктів харчування та продовольчої сировини, готової продукції покладається на постачальника, організацію (підприємство), що забезпечують харчування учнів, та керівника  закладу загальної середньої освіти. 
13. Продукти харчування та продовольча сировина повинні надходити до закладів загальної середньої освіти разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати  відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо). 

14. Керівники закладів загальної середньої освіти забезпечують дієвий контроль за якістю та організацією харчування учнів, своєчасним надходженням коштів за харчування, дотриманням натуральних норм використання продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог до приміщень їдалень та їх обладнання.

15. Плата за харчування дітей у закладах загальної середньої освіти вноситься попередньо, один раз на місяць, не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата, за безготівковим розрахунком до банківських установ (їх філій). Керівники закладів загальної середньої освіти несуть відповідальність за своєчасне надходження батьківської плати.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь