Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Про запобігання поширенню тютюнокуріння, наркоманії  та вживання алкогольних напоїв серед здобувачів освіти

Про запобігання поширенню тютюнокуріння, наркоманії 
та вживання алкогольних напоїв серед здобувачів освіти
Міністерство освіти і науки України інформує, що у 2019 році Громадською організацією “Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркоманії (EMCDDA) в рамках міжнародного проекту “Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин (ESPAD)” провели опитування 8509 респондентів (4108 хлопців і 4401 дівчина) віком 14 - 17 років, які є учнями сільських та міських закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.
             Результати опитування висвітлені у монографії “Куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед підлітків, які навчаються: поширення й тенденції в Україні: за результатами дослідження 2019 року в рамках міжнародного проекту “Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин - ESPAD”. Режим доступу: http://www.uisr.org.ua/img/upload/files/B_Report_ESPAD_2019_Internet.pdf
            З метою удосконалення профілактичної роботи серед здобувачів освіти важливо ознайомитися із аналітичними матеріалами про шкідливі речовини, які найбільш уживані учнівською молоддю в Україні, наскільки доступні наркотики та засоби куріння (у тому числі електронні сигарети та кальяни) та які тенденції спостерігаються щодо шкідливих звичок підлітків. Тут розміщена інформація про рівень та структуру куріння, вживання алкоголю та наркотиків, оцінку респондентами власного оточення, доступ до медико-соціальних послуг для молоді, а також динаміку окремих показників за період: 1995, 1999, 2003, 2007, 2011, 2015 та 2019 років.
          У представлених матеріалах міститься інформація про рівні залежності молоді від соціальних мереж і комп’ютерних ігор та поширення булінгу у закладах освіти.

          Наукові дослідження свідчать, що споживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та наркотичних речовин є причиною розвитку складних захворювань легень, серцево - судинної системи, психологічних розладів та соціальної дезадаптації.

          Особливу тривогу викликає те, що порушується стаття 54 Закону України “    Про освіту” у частині недостатньої діяльності педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти щодо запобігання вживанню здобувачами освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів та тютюнових виробів.

          Принагідно повідомляємо, що до Міністерства звернувся представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В. Іванкевич щодо розповсюдження та використання серед дітей такого тютюнового виробу як “снюс”.
            Посилання на розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 56: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/56-2019-%D1%80) 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь