Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

ПАМ’ЯТКА ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ

Дата: 29.05.2018 12:03
Кількість переглядів: 875

      Згідно протоколу № 6 чергового засідання обласної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 18.05.2018 року на території Житомирської області є загроза виникнення пожеж у літній період, особливо за складних погодних умов, зобумовлених підвищенням температури повітря.

      Недбале  поводження населення з багаттям під час проведення дозвілля в лісах часто приводить до важких наслідків, таких як лісова пожежа.

      Лісові пожежі знищують дерева і чагарники та заготовлену в  лісі  деревину. З цієї причини знижуються захисні, водоохоронні і інші корисні властивості  лісу, знищується фауна, споруди, а в окремих випадках і житлові будинки. Крім того, лісова пожежа стає серйозною небезпекою для людей і тварин.

      Наразі, рішенням виконкому передбачено вжиття заходів щодо недопущення спалювання сухої трави, активізацію роботи щодо заборони спалювання сухостою та роз’яснення правил поводження відпочиваючих у лісових масивах тощо.

       Люди, котрі заявляють, що випалювання торішньої трави потрібне, помиляються самі  і  вводять  в  оману  інших. Кожен акт підпалу - це злочин проти  природи. Головна небезпека полягає в провокації лісових пожеж та руйнування біоценозу екосистеми. Там, де пройшов  вогонь,  не буде колишнього  різнотрав’я, територію захоплять бур’яни. При випалюванні трави гине уся корисна  мікрофлора  грунту, що призводить до зниження її родючості; знищується багато комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздових птахів. Крім того,  їдкий  дим від спалювання трави шкідливий  для  людей. Особливо чутливі до нього алергетики  та астматики. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання (пластикові пляшки, пакети). Відбувається забруднення повітря важкими металами.

Шановні громадяни!

   Перебуваючи на відпочинку, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Не кидайте непогашені сірники або цигарки. Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі одного метра. Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою. Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара. Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером “101”.

     Нагадуємо, що за самовільне  спалювання сухої рослинності або її залишків  передбачена  адміністративна  відповідальність. Такі дії несуть загрозу  навколишньому  середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

   Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров'я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав'я і рослинних залишків. Статті 16 і 22 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України.

  Так, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Не завдавайте своїми бездумними діями шкоди неповторній природі рідного краю!!!

 

                                                                      Виконавчий  комітет

                                                                      Семенівської сільської ради

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь