Безпечне харчування : врахувати все!

Дата: 02.07.2020 15:16

Безпечне харчування : врахувати все!

Фото без опису

Скільки часу може зберігатися борошно? Як часто потрібно спорожняти сміттєві баки з харчовими відходами? Як запобігти небезпеці в надважливому процесі  зберігання продуктів та приготування їжі для  дітей? Хімікати, радіонукліди, шкідники… Існує маса чинників, що впливають на здорове та якісне харчування.

Семенівська сільська рада постійно працює в напрямку безпечності та якості харчування школярів та вихованців дошкільних закладів. В закладах освіти поновлюється матеріально-технічна база: придбано холодильники, бойлери, електроплити, кухонні витяжки, посуд; поступово проводяться ремонти їдалень та кухонь, заміна вікон, підлоги тощо. Немає жодної школи, де б з часу утворення громади не відбулися позитивні зміни на харчоблоках

НАССР  (абревіатура від англійського «аналіз небезпечних чинників та критичні точки контролю») – це програма-передумова системи харчової безпеки, передбачена Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». На виконання  вказаного закону    30 червня 2020 року питання впровадження системи харчової безпеки обговорили консультант ТОВ "Консалтинг Систем Менеджмент Груп" Ганна Кернична із керівниками та працівниками харчоблоків закладів освіти Семенівської ОТГ. Обговорювались такі важливі питання як :
- планування виробничих та допоміжних приміщень;

- територія, обладнання та технічне обслуговування;

- планування та стан комунікацій;

- безпечність матеріалів для переробки харчових продуктів;

- чистота поверхонь, процедури прибирання приміщень;

- здоров’я та гігієна персоналу;

- поводження з відходами виробництва;

- контроль шкідників;

- зберігання та використання токсичних речовин;

- контроль постачальників;

- зберігання та транспортування;

- контроль технологічних процесів;

- маркування харчових продуктів.

А в школах сіл Великі Низгірці, Іванківці та Семенівка здійснено діагностичний аудит з виїздом на місце.