Державна допомога дітей позбавлених батьківського піклування, та сімей які взяли на піклування дитину сироту.

Дата: 24.02.2021 10:58

Зазвичай найбільш вразлива група осіб, яка потребує державної допомоги  є діти-сироти,що залишилися без батьківського піклування. З не давна відбуваються значні зміни в законодавстві України, що до державної підтримки сім'ям які виявили бажання взяти під опікування дитину — сироту.

Любий громадянин України у родині яких перебувають такі діти, чи діти які були позбавленні батьківського піклування, має право на грошову допомогу та соціальну відпустку згідно з тим що він став опікуном для дитини — сироти.

Слід зазначити, що заяву при наданні відпустки у зв'язку з опікуванням дитини, вік якої становить більше трьох років сліді подавати не пізніше як 3-х місяців з дня коли рішення про усиновлення набрало законної сили.

Також грошова допомога на дитину може призначатися не залежно від інших видів допомоги.

Ця допомога буде виплачуватися опікуну, відповідними органами тобто: органами соціального захисту за місцем проживання чи реєстрації(за умови подання цієї довідки).

Якщо особа за наявності письмової заяви не може зібрати необхідні документи в разі якщо вона доглядає за людиною з обмеженою дієздатність або частково дієздатну, то цей збір покладається на органи соціального захисту здійснюють особи які є уповноваженими виконавчими комітетами.

Допомога яка була призначена але своєчасно не одержана з вини органу що призначив цю допомогу, виплачується в будь який час без обмежень.

За більш детальнішим роз'ясненням, Ви можете звернутися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефонами

(04143) 4-14-42, 068-291-90-18 або на номер контакт-центру безоплатної правової допомоги 0800-213-103.