До уваги платників податків! Особа втратила статус підприємця. Як оподаткувати сплачені кошти юридичною особою?

Дата: 21.04.2021 18:52

До уваги платників податків!

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області роз’яснює: якщо юридична особа сплачує кошти за надані послуги згідно укладеного договору з фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку, а фактично на дату нарахування (виплати) доходу ФОП - платник єдиного податку втратив свій податковий статус у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності і на підставі повідомлення від державного реєстратора виключена з Єдиного державного реєстру,  виплачений такій фізособі дохід оподатковують.

Тому дохід, виплачений юридичною особою фізичній особі, необхідно включати до оподатковуваного доходу як інші доходи і утримати ПДФО та військовий збір на загальних підставах. При цьому зазначений дохід не є базою нарахування ЄСВ.

Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області