До уваги платників податків! Списання штрафних санкцій та пені, нарахованих на суму податкового боргу платників податків, який виник станом на 01.11.2020

Дата: 13.04.2021 19:06

До уваги платників податків!

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області нагадує, що  відповідно до п. 2 прим. 3 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення»  ПКУ,  за умови погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом №1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій та пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), який виник станом на 01 листопада 2020, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Відповідну норму    передбачено   Законом України від 04.12.2020 №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», що набрав чинності 10 грудня 2020 та який доповнив пунктом 2 прим. 3 підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Звертаємо увагу, що положення п. 2 прим. 3 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не застосовується стосовно:
- великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;

-  осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства від 18.10.2018 №2597-VIII зі змінами та доповненнями;
- осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено/відстрочено стягнення податкового боргу;

-  банків, на які поширюються норми Закону України від 23.02. 2012 «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» зі змінами та доповненнями;
- осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

-  осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників.

Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області