До уваги платників податків!!! Платники податків, які використовують єдиний рахунок, не можуть сплачувати податкові зобов’язання на інші рахунки, відкриті казначейською службою для сплати грошових зобов’язань або боргу з податків і зборів

Дата: 22.03.2021 19:21

До уваги платників податків!!!

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області інформує, що у разі використання єдиного рахунку платник податків зобов’язаний здійснювати сплату грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, лише через єдиний рахунок.

У разі, якщо платник податку здійснить сплату грошових зобов’язань або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску на інші рахунки, відкриті в казначейській службі, такі платежі вважаються помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню.

Для  повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені платнику необхідно подати заяву у довільній формі, в якій зазначити напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку, на єдиний рахунок (у разі його використання); на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані, або з єдиного рахунку.

Звертаємо увагу, що єдиний рахунок не може використовуватися для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Бердичівська ДПІ  ГУ ДПС у Житомирській області