Семенівська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Візит до Брусилова

Дата: 29.09.2021 18:33
Кількість переглядів: 585

 

Фото без опису 

Візит до Брусилова

Сьогодні, 29 вересня, у чудовій місцині - селищі Брусилів (Брусилівська селищна рада) відбулась зустріч голів територіальних громад Житомирської області. Ідея зустрічі - налагоди комунікацію та співпрацю між представниками влади: керівниками-старожилами добровільно утворених територіальних громад та новеньких утворених за наслідками адміністративно-територіальної реформи.

Під час коронавірусної пандемії не так часто випадає нагода зустрічатись з колегами для обговорення спільних проблем. Переконана, що такі зустрічі завжди є корисними в плані обміну досвідом і мудрих взаємних порад.

В ході зустрічі було обговорено цілий ряд існуючих проблем. Зокрема, йшлося про питання освітньої, фінансування НСЗУ, проектів ДФРР, земельні питання і зарахування акцизного податку в новому бюджетному році.

Наразі найбільш актуальним є питання впорядкування старостинських округів. Згідно вимог нового закону в терміни до листопада місяця. Запитань вистачає, а роз'яснень до вищевказаного закону недостатньо. Кожен правознавець тлумачить по-своєму.

Серед робочих питань мало місце і відкриття чогось нового для себе. Зокрема, музею Івана Огієнка, який народився в Брусилові 14 січня 1882 року та поєднав у собі науковця, патріота і духовного лідера.

Іван Огієнко перекладав Біблію українською мовою, складав словники, керував міністерством освіти УНР, а потім Українською автокефальною православною церквою. Він був першим з українців, хто виокремив "рідномовну політику" в окрему науку.

Міністр освіти Іван Огієнко найперше звільнив чиновників, що опиралися українізації навчального процесу. Урядовець підготував Акт злуки Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки. Запропонував вважати 22 січня державним святом.

Українізаторську політику він продовжив на посаді міністра віросповідань. Іван Огієнко закликав священиків виголошувати проповіді, проводити служби, читання та співи лише рідною мовою. Урядовець переконував, що український народ був нероздільним з Богом, а однією з головних причин поразки Української держави вважав те, що "… революція пішла без своєї церкви, не звернула на неї належної уваги".

Дуже змістовно про це та інше розповіла завідувачка музею. Щиро дякую колегам на чолі з Володимиром Габенцем за гостинність.

Наталія Семенюк ????


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь