На території громади знову виявлено сказ серед тварин

Дата: 02.02.2022 19:58

У нас на територіі знову виявлено випадок сказу серед тварин.

Сьогодні, 2 лютого 2022 відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.Члени комісії обговорили питання про оголошення с.Хажин і с.Красівка та прилеглих територій неблагополучними по сказу тварин та накладення карантинних обмежень.

Для участі в обговоренні назрілих питань та прийняття відповідних рішень були запрошені представники управління Держпродспоживслужби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, працівники районної служби ветеринарної медицини, представник Нацполіціі ,медицини,старости сіл.Основне питання, яке було на порядку денному стосувалось епізоотичної ситуації щодо вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника сказу на територію Семенвськоі громади та щодо посилення заходів з профілактики хвороби в зв’язку з останніми подіями. Адже, сьогодні виникла реальна загроза СКАЗУ (котів,собак). Нагадаємо, що виникла ситуація, коли хвора на сказ собака покусала свого господаря і жительку села .Припускають, що тварина захворіла від контакту із червоним лисом.Інша домашня собака загинула також від сказу .Це вже в селі Красівка .За січень це третій випадок сказу на територіі Семеніськоі громади.

Вирішили:

Вжити заходи щодо відстрілу лисиць в зоні накладення карантинних обмежень в населених пунктах та мисливських угіддях. З цією метою залучити місцевих мисливців у допомогу єгерям.

Старостам доручено тримати постійний зв’язок з мисливцями.

Провести заходи щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць.

В засобах масової інформації оприлюднити інформацію щодо сказу тварин.Старостам провести роз’яснення серед мешканців.

Дорогі жителі ,будьте уважними і обережними.