Вибухонебезпечні предмети: ризик, який може коштувати життя

Дата: 24.01.2023 14:16

Вибухонебезпечні предмети: ризик, який може коштувати життя

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.

Усі вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару чи інших механічних дій. Навіть після тривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.

Окупанти мінують українські міста та села, щоб заподіяти максимальну шкоду цивільному населенню.

Де можна потрапити на небезпечну знахідку?

Всюди: на вулицях, дитячих майданчиках, у покинутих будинках, зруйнованих будівлях, на заміському відкритому просторі (у водоймах, лісах, полях, на узбіччях доріг) та інші.

У містах ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, продукти, дитячі іграшки та інші.

У містах та селах окупанти використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для ока людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у багатоповерховий будинок тощо.

Крім того, «розтяжки» та інші вибухонебезпечні предмети активно використовують біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій, поблизу тимчасових польових складів окупантів. Вони ретельно маскують заміновані місця гілками дерев вздовж доріг та стежок.

Рятувальниками фіксуються також випадки мінування тіл загиблих людей.

Відступаючи з військових позицій, окупанти все частіше залишають по собі заміновану бойову техніку та свої речі.

Тому без необхідності не намагайтеся проникнути до покинутої ворожої техніки та не торкайтеся залишених окупантом речей!

Якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:

1. У жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не дозволяйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо.
  2. Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.
  3. Якось позначте місце знахідки.
  4. Негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102).
  5. Дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.

Невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!

Головний інспектор ВОНПР Бердичівського РУ

ГУ ДСНС України у Житомирській області                        Сергій ГОМОНЮК