Будьте обережні на воді!

Дата: 23.05.2023 14:10

Будьте обережні на воді!

• в період купального сезону виникає велика кількість надзвичайних ситуацій пов’язаних із травмуванням та загибеллю людей на воді. Основною причиною утоплень є насамперед недотримання правил поведінки на воді.

Фахівці ДСНС наголошують, що у більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега, нерідко відпочиваючі перебувають у стані алкогольного сп’яніння і обирають для купання місця стихійного відпочинку. Саме там, де немає рятувальних постів, дозвілля і стає вкрай небезпечним. Зокрема, можна потрапити у потік холодної води, швидкої течії, може схопити судома тощо. Закінчуються трагічно і спроби перепливти водойму, пірнання зі скель, каміння та пірсів, купання наодинці, коли у випадку небезпечних ситуацій немає поруч людей, які могли б надати допомогу.

Рятувальники вкотре застерігають, відпочивати потрібно тільки виключно у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше перебувати на воді у світлу пору доби. Купатися ж дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18 градусів С, а повітря – не нижче +24 градусів С.

• Щоб не трапилось трагічних наслідків під час купання Бердичівське районне управління ГУ ДСНС України у Житомирській області застерігає всіх мешканців про важливість дотримання правил поведінки на воді.

Громадянам, які відпочивають в місцях масового відпочинку, забороняється:

• запливати за огороджуванні буї;
  • підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
  • залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
  • використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;
  • стрибати у воду із споруд, не пристосованих для цього місцях, невідомі глибини та стан дна;
  • розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані;
  • організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
  • подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
  • залишати без нагляду малолітніх дітей.

Головний інспектор відділу ОНПР

Бердичівського РУ ГУ ДСНС України

у Житомирській області                                                                       Сергій ГОМОНЮК